Jak urządzić mieszkanie w stylu kawaii

Styl kawaii jest znany w japońskiej kulturze i modzie. Podobnie jak inne japońskie style, słynie ze swojego minimalizmu z geometrycznych linii – z dala od kwadratowych, sztywnych i surowych kształtów. Dekoracja mieszkania w stylu kawaii, sprawia, że przestrzeń staje się dostępna i otwarta.

Relaksujące wnętrza w pastelowych kolorach

Znakiem rozpoznawczym tego stylu jest miękka paleta w pastelowych kolorach. Cukierkowe kolory, takie jak blady róż, brzoskwinia, liliowy, cytrynowo-żółty, błękitny, miętowy zielony, ciepła biel, przypominają okna paryskiej cukierni z filmów Wesa Andersona. Czerń i ciemniejsze kolory, w tym stylu, pojawiają się w małych akcentach.  

Zarówno na Pintereście, jak i na Instagramie można znaleźć nieskończoną ilość inspiracji i sugestii, jak zastosować tę piękną, pastelową koncepcję projektowania w każdym współczesnym wnętrzu. Pastele sprawdzają się dobrze zimą, ponieważ odbijają światło w pomieszczeniu, dzięki czemu wydaje się bardziej przestronne i jasne. We wnętrzach kawaii charakteryzuje się miękkimi geometrycznymi kształtami, które dobrze komponują się z takim materiałem jak lastryko.  Aby nadać „męski” akcent w pokoju, należy umieścić akcenty o ciemniejszym kolorze – dobrym pomysłem będą drewniane podłogi, ciemniejsze kolorowe płytki i blaty. To pozwoli stworzyć równowagę dla pomieszczenia. 

Jeśli chcemy zachować subtelną biel ścian, możemy wyposażyć pokój w pastelową kombinację kolorów – na przykład postawić w pokoju ciekawy mebel o geometrycznym kształcie i nadać mu charakteru dzięki pastelowym poduszkom – tłumaczy Emil Basta, przedstawiciel WPBM „Mój Dom” S.A.

 

Meble o geometrycznych kształtach

Meble o geometrycznym wykończeniu dodają przestrzeni element miękkości i wyrafinowania. Dodatkowo, są niezwykle wszechstronne i mogą być używane zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Geometryczne kształty nie tylko odciągają uwagę od twardych krawędzi znajdujących się w pomieszczeniu, ale mogą stworzyć bardziej intymną, płynną przestrzeń, idealną do relaksu po ciężkim dniu pracy.

Geometryczne kształty do wnętrza można wprowadzić na różne sposoby. Prostym sposobem – który również można później szybko zmienić – jest wprowadzenie do wnętrza pojedynczych mebli o ciekawych kształtach – sofy o obłych kształtach, okrągłego stolika kawowego lub owalnego stółu do jadalni. Akcesoria mogą również pomóc we wprowadzeniu trendu kawaii – pomysłem może być okrągły dywan, lustro, lampa lub donica.

Trend tworzenia aranżacji wnętrz w stylu kawaii jest bardzo popularny w dużych miastach, których mieszkańcy doświadczają ciągłego stresu i zmęczenia. W takim projekcie ważne jest indywidualne podejście do projektu, które musi być dokładnie przemyślane, stworzone bez pośpiechu, w zgodzie samym sobą.