Jak udekorować stół na Wigilię?

Aby wieczór wigilijny był naprawdę wyjątkowy, warto zadbać nie tylko o smak potraw, ale również o odpowiedni klimat. Oto kilka pomysłów na udekorowanie stołu, które dodadzą magii i elegancji temu wyjątkowemu wieczorowi.

Kluczem do udanej dekoracji świątecznego stołu jest dobranie poszczególnych elementów, tak aby aranżacja odzwierciedlała charakter święta oraz gusta domowników. Istnieje naprawdę wiele pomysłów na udekorowanie stołu na Wigilię. Oto kilka z nich:

Tradycyjny stół świąteczny

Biały obrus i czerwono-zielone akcenty to idealna baza dla tradycyjnej oprawy wigilijnego stołu. W tym wydaniu świetnie będą się prezentowały kolorowe serwetki oraz złote sztućce, które pięknie korespondują z czerwienią. Przy wyborze ozdób postawmy na efektywny wieniec wykonany z zielonych gałązek. Możemy przyozdobić go bombkami, szyszkami, pomarańczami, orzechami czy laskami cynamonu. Duże, dekoracyjne świece dodadzą niepowtarzalnego uroku. Dla dodatkowego efektu pomiędzy gałązkami stroika warto wpleść łańcuch delikatnych, drobnych lampek.

Nowoczesna elegancja

Biały obrus, proste białe talerze i eleganckie szklanki stworzą bazę dla minimalistycznego wystroju stołu. W tym wydaniu należy unikać zbyt wielu akcentów kolorystycznych – najlepszy efekt uzyskamy decydując się na nowoczesne połączenie bieli, srebra i złota. Stylowym kontrastującym elementem może być stroik z naturalnych zielonych gałązek i szyszek. Pamiętajmy też o tym, że kluczem do elegancji jest idealnie wyprasowany obrus. Pomoże w tym dobra deska, np. Total Reflect Plus od Viledy, która odbija parę z żelazka dzięki czemu łatwo usuwa nawet uporczywe zagniecenia.

Ciemna elegancja

Obrus w odcieniach szarości, ciemne serwetki, i złote lub srebrne akcenty stworzą elegancką, wieczorową aranżację. Urozmaicić ją możemy wprowadzając zastawę w odcieniu bieli. W tym wydaniu pięknie prezentować się będą podtalerze z kontrastowym akcentem, np. utrzymane w kolorze świątecznej czerwieni. Dla rozświetlenia klimatu warto wprowadzić ozdoby z połyskiem, które będą odbijać światło świec, podkreślając wyjątkową atmosferę wieczoru.

Neutralna dekoracja boho

Styl boho wciąż wiedze prym wśród trendów wnętrzarskich, warto więc uzewnętrznić go również na świątecznym stole. Podstawą aranżacji w stylu boho będą neutralne odcienie i elementy natury. Warto więc zdecydować się na obrus w odcieniu złamanej bieli, wykonany z naturalnej tkaniny. Możemy wcześniej go wyprasować lub pozostawić lekko pomiętym – delikatne zagniecenia będą tu jak najbardziej na miejscu. Ważne jest tylko, żeby obrus nie posiadał nieestetycznych śladów po suszeniu. Rozsuwana suszarka Infinity Flex od Viledy ma specjalnie pogrubione linki, które nie odkształcają tkanin, a ponadto, można ją rozłożyć nawet do dwóch metrów. Na takiej suszarce bez trudu pomieścimy aż cztery duże prania, a także wygodnie rozwiesimy firany czy pościel. Specjalnie podwyższony stelaż sprawi, że nie będą one dotykać podłogi. W stylu boho nie może zabraknąć na stole elementów zaczerpniętych z natury – sięgnijmy więc po dekoracyjne szyszki, gałązki czy ozdobne trawy. Dodanie elementów w złotym odcieniu podkreśli elegancję całej aranżacji, tworząc unikalną, świąteczną kompozycję.


O firmie:

Vileda w Polsce rozpoczęła swoją działalność w roku 1994. Od tego czasu rozbudowała doskonałą dystrybucję we wszystkich miastach Polski i jest obecna zarówno w sieciach międzynarodowych, jak i na rynku tradycyjnym Vileda gwarantuje najwyższej jakości artykuły gospodarstwa domowego, dzięki czemu sprzątanie, prasowanie i suszenie stało się czystą przyjemnością, a liczba lojalnych klientów zwiększa się z roku na rok. Firma FHP Vileda (Freudenberg Household Products Vileda) jest częścią koncernu Freudenberg, który cieszy się ponad 150 letnią tradycją. Koncern Freudenberg to rodzinna firma założona w roku 1849 roku w Niemczech w mieście Weinheim przez Carla-Johanna Freudenberga. Obecnie posiada 280 oddziałów w 42 krajach i zatrudnia ponad 30.000 pracowników. Dzięki ciągłej pracy nad nowymi rozwiązaniami technicznymi wszystkich produktów do sprzątania (od ściereczek, zmywaków i rękawiczek poprzez całą gamę mopów i systemów czyszczących po całą kategorię do prasowania i suszenia), Vileda stała się światowym liderem w branży mechanicznych środków czystości.

Więcej informacji: www.vileda.pl