Jak (szybko) stworzyć klasyczną łazienkę we francuskim stylu?

Wiele osób marzy o komfortowej i eleganckiej łazience w stylu francuskim. Do swojego domu możesz z niej przenieść pojedyncze elementy lub stworzyć własny buduar z wanną jak z XVIII-wiecznego obrazu. CORAM DIY radzi, jak to zrobić.

Dekoratorzy z całego świata do dziś czerpią inspiracje z wnętrz w Wersalu, które są udostępnione dla zwiedzających. Dużo emocji wzbudza łazienka Marii Antoniny, która daje wyobrażenie o tym, w jakim komforcie żyła królowa.

Czasy się zmieniły i pokój kąpielowy o podobnej wielkości jest już w wielu polskich domach. Również meble czy dodatki podobne do tych, jakie posiadała Maria Antonina, można mieć na własność. Ci, których łazienki są zbyt małe na stworzenie w pełnowymiarowej przestrzeni w stylu francuskiej królowej, mogą wzbogacić przestrzeń choćby o dodatki wpisujące się w ten charakter.

Jakie dodatki do łazienki we francuskim stylu?

Jeśli w pomieszczeniu nie sposób wprowadzić wszystkich elementów z XVIII-wiecznej łazienki, wystarczą maksymalnie efektowne dodatki takie jak:

lustro w barokowej, złotej ramie,

scenki rodzajowe, ryciny, portrety z epoki,

charakterystyczna podłoga retro w czarno-białe romby.

Ponieważ komfort jest najważniejszy w łazience we francuskim stylu, nie powinno zabraknąć wygodnych szlafroków i miękkich ręczników. W kolekcji Sealskin Brilliance Portofino znajdziesz takie z bogatą strukturą w efektowny wzór. Doskonale uzupełnią styl francuskiego buduaru, gdzie zwyczajne ręczniki kompletnie by się nie sprawdziły.

Wanna i umywalka jak u Marii Antoniny

Tradycyjna żeliwna wanna robi wrażenie. Jednak współcześnie w łazienkach w stylu francuskim bardzo często zamiast niej dominuje owalna, przepastna wanna z nowoczesnych kolekcji. Podobnie umywalka, która może nawiązywać kształtem do epoki lub być zupełnie nowoczesna. Łagodny owal wanny uzupełni podobna umywalka Tiger Ontario. Będzie wyglądała bardzo efektownie wpuszczona w komodę retro.

Aby zapewnić sobie królewski komfort, możesz też postawić na podwójną umywalkę Tiger Boston. Najważniejszy jest tu szeroki rant, na którym można wygodnie stawiać buteleczki z perfumami czy kosmetyki.

Nie zapomnij o meblach. Jeśli masz miejsce, możesz zdecydować się na zabytkową toaletkę, na której stać mogą perfumy czy pudełeczka z biżuterią. Towarzyszące jej lustro powinno jednak być nowe. Starsze mają klimat, ale trudno się w nich przejrzeć. Lepiej zapewnić sobie jasność jak z garderoby hollywoodzkiej gwiazdy i idealną gładkość powierzchni. Przydać się może lustro Tiger Boston otoczone już gotową taśmą LED.

Które kolory wybrać do łazienki w stylu francuskim?

Na zdjęciach z Wersalu widzimy jasną, pastelową kolorystykę i delikatne dodatki w odcieniach złota. Wszystko to uzupełnione dużą ilością bieli. Dokładnie takie są akcesoria łazienkowe z serii Sealskin Covix dostępne w wariancie białym, pudroworóżowym i błękitnym.

O CORAM DIY

CORAM DIY jest częścią międzynarodowej Grupy Coram oferującej wyposażenie łazienek renomowanych producentów takich jak: TIGER, SEALSKIN, GEESA oraz CORAM SHOWERS. Asortyment CORAM DIY uzupełnia ceramika sanitarna włoskiej marki DISEGNO CERAMICA. Blisko 30-letnie doświadczenie handlowe i produkcyjne, znajomość rynku oraz różnorodny asortyment produktów sprawiają, że CORAM  DIY jest nie tylko atrakcyjnym dostawcą, ale także znakomitym partnerem w biznesie. Nasze produkty znajdują się w ofercie salonów łazienkowych, można je znaleźć na półkach renomowanych marketów budowlanych i na stronach wiodących sklepów internetowych. Reprezentujemy na polskim rynku aż siedem marek produkujących akcesoria oraz meble łazienkowe. Dzięki temu jesteśmy jedyną z największych firm w Polsce oferującą tak różnorodne produkty, które kompleksowo pomogą urządzić każdą łazienkę.

Language versions »