Jak po szynach – 5 powodów, by wybrać karnisze szynowe

Dyskretne, ciche, niezawodne. Zwykle pozostają w cieniu, by pozwolić tkaninom grać pierwsze skrzypce. Ale szyny sufitowe okazują się niezastąpione, gdy chcemy wtopić aranżację okna w tło lub ukryć za gzymsem, a dzięki jakości funkcjonalnej i wzorniczej, projektanci znajdują dla nich coraz szersze spektrum zastosowań. Teraz do dyspozycji mamy także szynę MS ZERO od Marcin Dekor, która licując się z sufitem, pozostaje niemal niewidoczna i stanowi najbardziej dyskretną z dekoracji okiennych. Przedstawiamy 5 najważniejszych argumentów za wyborem szyn karniszowych.

  • Wyszukane wzornictwo

Karnisze szynowe typu MS mają szczególnie subtelny design, co pozwala na zastosowanie ich we wnętrzach o bardzo zróżnicowanej stylistyce. Wykorzystuje się je zarówno w projektach klasycznych aranżacji okiennych, gdzie często przysłaniane są ozdobnym gzymsem, jak również do wnętrz minimalistycznych, w których redukuje się do minimum liczbę elementów dekoracyjnych. Dlatego ich niewielkie gabaryty oraz prosta forma stają się niewątpliwym atutem. Współczesne modele nie przypominają już aluminiowych, a przez to hałaśliwych karniszy szynowych, jakie znamy sprzed dekad. Najczęściej występują w kolorze białym lub szarym, wyposażone w elementy, których praca jest wygodna, płynna i cicha.

  • Uniwersalne zastosowania

W przypadku karniszy szynowych istnieje możliwość dostosowania systemu do kształtu ściany czy okna, poprzez gięcie po łuku punktowo zarówno w poziomie, jak i w pionie. Usługa proponowana przez Marcin Dekor rozwiązuje szereg problemów związanych z nietypowym kształtowaniem wnętrza. Z kolei, gdy dysponujemy oknami przestronnymi lub wysoko położonymi, które wymagają użycia znacznej ilości materiału, możemy zdecydować się także na karnisze z napędem elektrycznym, które zapewnią łatwą  i niewymagającą użycia siły, obsługę. A gdy dla większej funkcjonalności chcemy połączyć tkaniny zasłonowe z roletami, rozważmy bardziej dekoracyjne formy karniszy szynowych o wyższych profilu i rozbudowanej kolorystyce, czyli systemy SQUARE LINE oraz TOP-LINE.

  • Niezawodna funkcjonalność

Szyny są wyjątkowo funkcjonalne w roli dekoracji okiennej, przede wszystkim ze względu na brak konieczności montowania wsporników, które kolidowałyby z ruchem zasłon. Można je swobodnie przesuwać po całej długości nawet sześciometrowego karnisza. Aby użytkowanie karnisza szynowego typu MS było naprawdę bezproblemowe, należy zastosować odpowiednie elementy przesuwające zasłony. Jeśli na szynie mamy zamiar zawiesić lekka firanę, możemy zdecydować się na ślizgi lub rolki. Natomiast jeżeli planujemy zainstalować kurtyny, które często będziemy przesuwać, zdecydowanie najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem będą rolki łożyskowane, które gwarantują maksymalną wygodę użytkowania.

  • Szeroka oferta

Wiodący producenci dekoracji okiennych mają w ofercie różne rodzaje szynowych karniszy aluminiowych. Najczęściej systemy szyn MS wykorzystuje do dekoracji okien. Do zasłon i firan o standardowej wysokości do 3 m Marcin Dekor proponuje szyny sufitowe MS1 o wysokości profilu 1,5 cm, a przy wyższych i cięższych zasłonach sugeruje się system wzmocniony szyn MS2 o wysokości profilu 2 cm. Natomiast w sytuacji skrajnej, gdy wąska rama okienna lud drzwiowa uniemożliwia montaż niemal każdego systemu szynowego, co często spotykamy również w wewnętrznych przeszkleniach alternatywą jest szyna „150”, która mając jedynie 10 mm wysokości, będzie w tej sytuacji optymalna.

 

  • Nowe rozwiązania – MS ZERO

I w końcu nowość z oferty Marcin Dekor – szyna  MS ZERO, która  niemal licuje się z sufitem, ponieważ jest montowana w uprzednio przygotowaną wnękę o szerokości 17 mm. W rezultacie otrzymujemy efekt zasłony, która praktycznie dotyka sufitu, a po rozsunięciu widoczny jest wyłącznie kilkumilimetrowy kanał.  Ten nowy produkt stanowi także ciekawą propozycję dla trendu coraz bardziej popularnego w dzisiejszej architekturze, czyli wyodrębniania stref we wnętrzu za pomocą kurtyn, by dostosowywać przestrzeń mieszkalną czy biurową do aktualnych potrzeb. A odnajdzie się on także w altanach i pergolach, gdzie zasłony lub firany wykonane z materiałów typu OUTDOOR odpornych na warunki atmosferyczne ochronią nas przed wiatrem lub słońcem, tworząc niepowtarzalny nastój.

Więcej informacji na stronie: http://marcindekor.com.pl/szyny-sufitowe-ms-zero/