IKEA rozszerza akcję naprawczą wybranych egzemplarzy luster LETTAN ze względu na pękające mocowania

IKEA ogłasza rozszerzenie akcji naprawczej wybranych egzemplarzy luster LETTAN ze względu na pękające mocowania. IKEA apeluje do wszystkich klientów, którzy nabyli lustro LETTAN z określonej partii produkcji, aby przestali go używać i zamówili bezpłatne mocowania na wymianę.

IKEA opracowuje swoje produkty przy zachowaniu rygorystycznych zasad oceny ryzyka i testów bezpieczeństwa, aby mieć całkowitą pewność, że oferowane produkty są zgodne z przepisami i normami obowiązującymi we wszystkich krajach, gdzie prowadzona jest ich sprzedaż. Mimo to dotarły do nas informacje o przypadkach pękania mocowań utrzymujących lustro LETTAN na ścianie. W rezultacie lustro może spaść na podłogę.

W styczniu 2023 r. IKEA ogłosiła akcję naprawczą wybranych egzemplarzy luster LETTAN ze względu na pękające mocowania. Po przeprowadzeniu dalszych badań, jak również dodatkowych kontroli u naszych dostawców, ustaliliśmy, że wadliwe mocowania były używane w produkcji dłużej, niż początkowo było IKEA wiadome. Bezpieczeństwo naszych klientów to dla nas zawsze sprawa najwyższej wagi. Dlatego w ramach działań zapobiegawczych IKEA postawiła rozszerzyć akcję naprawczą.

Lustra LETTAN objęte obecnie akcją naprawczą:

  • wszystkie lustra LETTAN z oznaczeniem daty produkcji do 2105 (rok-tydzień) włącznie,
  • lustra LETTAN z numerem dostawcy 21944, z oznaczeniem daty produkcji do 2325 (rok-tydzień) włącznie.

Oznaczenie daty produkcji i numer dostawcy można znaleźć na etykiecie z tyłu lustra LETTAN. To przykładowa etykieta z numerem dostawcy (21944) i oznaczeniem daty produkcji (2105 = Rok Rok Tydzień Tydzień) zaznaczonymi na czerwono.

Wystarczy odwiedzić stronę Zamówienie | Części montażowe (ikea.com) lub skontaktować się z IKEA pod numerem telefonu 22 275 00 00 i złożyć zamówienie na odpowiednią liczbę części zamiennych o numerze katalogowym 139298/1.

IKEA przeprasza za wszelkie niedogodności, jakie może spowodować zaistniała sytuacja.