IDEALNA SOFA WYPOCZYNKOWA

Od casualowych i komfortowych po proste i eleganckie – znajdź idealną sofę dzięki wskazówkom stylistów wnętrz BoConcept.

Leżąc z ulubionym filmem, przesiadując, czytając książkę, czy zatapiając się w poduszkach po długim dniu w pracy… Jeśli chodzi o wybór sofy, w BoConcept pytamy, jaki jest Twój ulubiony rodzaj odpoczynku? Bardzo ważne jest, aby poznać styl życia klientów”, mówi Katarzyna Klass, stylistka wnętrz BoConcept Warszawa. “Zawsze lubimy odkrywać ich gusta, hobby i nawyki jako punkt wyjścia. “Przykładowo: czy mają zwierzęta? Dzieci? Jak spędzają czas z przyjaciółmi i rodziną?”

 

Dobrym pomysłem do rozpoczęcia planowania zakupu sofy jest to, aby zadać sobie pytanie: jak mebel będzie z nami funkcjonować. Kolejno: rozmiar, styl i poziom komfortu to trzy kluczowe kwestie. “Aby dopasować odpowiedni rozmiar, musisz znać wymiary pokoju i liczbę osób, które będą korzystać z sofy” – mówi Katarzyna. Oceń wymiary swojego salonu i określ rozmiar sofy, która najlepiej będzie pasować do pomieszczenia. Weź pod uwagę schemat pomieszczenia i zastanów się, czy sofa modułowa lub o stałym układzie byłaby bardziej odpowiednia dla Twoich potrzeb.

Jeśli chodzi o wygodę, jest to kwestia “pracy nad ergonomią, ponieważ każda z nas jest inny”, jak twierdzi Katarzyna. “W zależności od wzrostu osoby, wysokość i głębokość siedziska będą kluczowymi czynnikami”. Najlepszym sposobem, aby to sprawdzić, jest wypróbowanie sofy: “Obejrzyj mebel, który mamy w showroomie i usiądź na nim tak, jak w domu. Jeśli siedzisz z nogami do góry, zrób to samo u nas! Materiał, który wybierzesz, jest kluczowy, ponieważ będzie on stanowił wizualną oprawę Twojego salonu” – mówi Katarzyna. “Chcesz sofę skórzaną czy wykończoną tkaniną? Jaki rodzaj materiału najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i stylowi życia? Na przykład, jeśli masz zwierzęta domowe lub małe dzieci, możesz zdecydować się na tkaninę, która jest trwała i łatwa do czyszczenia”.

Odpocznij z sofą Salamanca

“Salamanca jest bardzo duża, bardzo miękka i bardzo wygodna. Została zaprojektowana nie po to, by z nią mieszkać, ale by w niej pomieszkiwać” – mówi jej projektant Henrik Pederson. “Nie posiada ścisłego wyglądu – baw się poduszkami, znajdź swoją ulubioną pozycję i zrelaksuj się”. Zarówno w przypadku wersji prostych lub modułowych, jej konstrukcja pozwala na dostosowanie i elastyczność dzięki ruchomym poduszkom. Super miękkie siedziska mają głębokość aż 112 cm. Zgodnie z założeniem “ultra komfortu”, poduszki tworzą efekt kokonu dzięki wypełnieniu, składającemu się w 50% z pierza.

Elegancki salon z sofą Berne

Berne łączy czyste linie z ponadczasowym designem, dzięki czemu jest uniwersalnym wyborem dla prawie każdego. Występuje w trzech rozmiarach – 2, 2,5 i 3-osobowych – dzięki czemu sprawdza się w dużych i bardziej kompaktowych przestrzeniach. “To lekka sofa o prostych i eleganckich liniach. Jej 85 cm głębokość pozwala dostosować mebel do małych przestrzeni”. Jeśli chodzi o sam aspekt wypoczynkowy, Katarzyna poleca Berne tym, którzy szukają bardziej formalnej pozycji siedzącej z prostym oparciem. „Użyj dodatkowych prostokątnych poduszek u podstawy pleców, aby jeszcze bardziej zwiększyć komfort siedzenia”.

“Towarzyski” model Carmo

Dzięki odważnemu sześciennemu kształtowi i masywnym proporcjom sofa Carmo emanuje nowoczesną elegancją. Nie daj się zwieść prostym liniom – ta sofa jest przeznaczona do długiego siedzenia. Nadaje się idealnie do otwartych przestrzeni, dzięki elastyczności w doborze modułów, zapewniających różne formy komfortu. “Na Carmo można wylegiwać się za pomocą modułu elektrycznego, opcji szezlonga lub dodając niski podnóżek” – radzi Katarzyna.

Stylowa forma sofy Modena

Organiczne kształty i minimalistyczne linie łączą się, tworząc współczesną formę sofy Modena. Jej elegancki wygląd, podkreślony smukłymi nogami i czystymi liniami, tworzy atrakcyjną wizualnie bryłę. Niskie oparcie łączy się z organicznymi kształtami, zachęcając do swobodnego relaksu. “Rama sofy Modena ma niski profil, który tworzy wrażenie otaczania” – mówi Katarzyna. “Pozwala zrelaksować się z rękami zarówno na tylnym oparciu”. Modena jest „miękka” wokół całej swojej bryły. Dzięki łukowatym liniom oraz szerokim podłokietnikom sofa ta jest idealna również na popołudniową drzemkę.

Więcej na: www.boconcept.com/pl-pl/