„House of Reminiscence” – między tradycją a nowoczesnością

Piękno rzeczy codziennych

– Renowacja przyjazna środowisku 

– Trwałe wzornictwo i wytrzymałość w łazience

W spokojnej dzielnicy w Tokio znajduje się “House of Reminiscence” – odnowiony dom poprzez użycie najnowocześniejszych technologii, w którym jednocześnie znalazło się miejsce na tradycyjne zwyczaje i sztukę.

Łazienki są w pełni wyposażone w produkty firmy Duravit, w tym umywalki  z serii Luv oraz 1930 z bateriami C.1, a także wanny i pisuary z serii Starck.

Renowacja przyjazna środowisku

Dom został zaprojektowany około 30 lat temu przez architekta Susumu Masuda, oraz właściciela, który jest jednym z cenionych w Japonii architektem i specjalistą w dziedzinie renowacji, pan Oshima. Jego “blue studio” to znana w Japonii firma architektoniczna zajmująca się renowacją, która zdobyła wiele nagród za projekty i wyróżnień publiczności.

Przyjazny dla środowiska proces renowacji został zapewniony dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, takich jak najlepsza możliwa izolacja i system wentylacji wykorzystujący energię naturalną. 

Piękno rzeczy codziennych

W „House of Reminiscence”  znajduje się wiele unikalnych zabytkowych wyrobów rzemieślniczych, takich jak ceramiczne talerze, garnki i przedmioty sztuki. Kunszt Oshimy i główna idea renowacji opierają się na filozofii japońskiego krytyka sztuki i filozofa Soetsu Yanagi.

Przedmioty, których używamy na co dzień, są stałymi towarzyszami naszego życia. W związku z tym wizja Yanagi “Piękno rzeczy codziennych” wzywa do tego, aby przedmioty codziennego użytku były wytwarzane z troską i z myślą o wieczności. Muszą być proste, solidne i bezpieczne – estetyczny rezultat konsekwentnego spełniania wymagań użytkowych. Ręcznie wykonane przedmioty, takie jak tradycyjne filiżanki, ilustrują tę magiczną prostotę i funkcjonalność: piękno rzeczy codziennego użytku w praktyce.

Zrównoważone wzornictwo i trwałość w łazience

Oshima wybrał Duravit do łazienki, ponieważ szczególnie ceni sobie wysokie standardy zrównoważonego projektowania oraz dążenie do jakości i trwałości.

Zintegrowane umywalki z serii Luv oraz 1930 są również symbolem połączenia tradycji i nowoczesności. Dzięki skandynawskiemu wzornictwu umywalki nablatowe Luv odzwierciedlają aktualny trend. Charakterystyczne miękkie formy i łagodne, bardzo cienkie krawędzie są możliwe poprzez  zastosowanie innowacyjnego materiału DuraCeram®. Ceramiczna umywalka do zabudowy 1930 również przyciąga wzrok: typowy ośmioboczny język wzornictwa został zaprojektowany w złotych latach dwudziestych, a po raz pierwszy zaprezentowany światu w 1930 roku.

 

Odsłony: 108