Halloween już za moment, więc to ostatnia chwila na nadanie naszym wnętrzom strasznego charakteru!

Dekorowanie wnętrz na Halloween nie musi oznaczać jedynie okazjonalnych ozdób, które po świętowaniu lądują w szafie. Może to być również pełne szyku i klasy przearanżowanie przestrzeni, które nada jej złowieszczego tonu, ale jednocześnie uczyni ponadczasowym. Jeśli chodzi o to, jak to osiągnąć – jak zwykle: diabeł tkwi w szczegółach.

Można to zrobić dzięki celowej palecie kolorów: czarnych czy ciemnych odcieni, które nie dość, że kojarzą się z Halloween, to wciąż mogą być używane przez cały rok. Poza tym, do czarnego pasuje wszystko. Wbrew pozorom też naturalny materiały takie, jak drewno, które mogą przełamać „zimny efekt”, o który często posądza się czerń.

Gotowy, aby nadać swojemu mieszkaniu nieziemski klimat? Oto kilka pomysłów na dekoracje na Halloween, które sprawią, że twoje wnętrze będzie wyglądać szykownie i piękne.

Oświetlenie

Ciemne lampy w nieoczywistych kolorach nadadzą naszemu wnętrzu niesamowity klimat, który z łatwością wykorzystamy również przez pozostałą część roku.

Cukierek albo psikus

Na przyjęciu z okazji Halloween nie może zabraknąć miski z cukierkami! Świetnym wyborem będzie ta wykonana z naturalnych materiałów albo uniwersalna, w czarnym kolorze.

Krwiście czerwona ozdoba stołu

… która z łatwością może zmienić się w białą lub przezroczystą w zależności od tego, czym ją wypełnimy. Elegancka karafka na wino oraz zestaw kieliszków to znakomita dekoracja imprezowego stołu.