Häfele otwiera salon wirtualny i rusza w trasę

Häfele ma cyfrowe rozwiązanie na dzisiejsze czasy, które może wyznaczyć nowe standardy w branży. Zaprezentuje je na zbliżających się targach Interzum. Po wydarzeniu rozpocznie się trasa prezentacyjna.

Targi Interzum w Kolonii to najważniejsze wydarzenie w branży meblarskiej, które co roku przyciąga tłumy. W edycji 2019 udział wzięło prawie 2 tysiące wystawców z 60 krajów i ponad 70 tys. odwiedzających z całego świata. W tym roku frekwencja może być jeszcze wyższa, ponieważ wydarzenie będzie miało postać wyłącznie cyfrową. Targi są organizowane w dniach od 4 do 7 maja pod hasłem „interzum@home”.

Stałym uczestnikiem Interzum jest Häfele. Stoisko tej globalnej firmy, z oddziałem w Polsce, jest zwykle jednym z najbardziej obleganych. Häfele zawsze ma na Interzum coś specjalnego, także teraz. Tegoroczną nowością jest platforma „Häfele Discoveries”. Jest ona jednocześnie cyfrowym stoiskiem i wirtualnym salonem z pełną gamą produktów i usług. – Organizujemy prezentację hybrydową, by w tym szczególnym okresie na nowo zdefiniować pojęcie bliskich relacji z klientami. Chcemy, zgodnie z naszą rolą pionierów, wyznaczyć nowe standardy w branży – argumentuje Michał Kichler, menedżer produktu i marketingu w Häfele.

Wirtualnie: stoisko i salon

Platforma będzie otwarta dla uczestników targów od 4 maja (od godz. 8.00) jako stoisko, a po ich zakończeniu będzie udostępniona klientom przez cały rok 2021 jako cyfrowa przestrzeń wystawowa. – Platforma to nowoczesna i bezpieczna alternatywa dla fizycznej obecności na targach, pozwalająca nam pozostać w kontakcie z klientami w okresie pandemii. Platforma będzie dostępna w polskiej wersji językowej, a na targach będziemy mieli czas na prezentację specjalnie dla klientów z Polski, którzy zostali tym sposobem wyróżnieni – podkreśla Michał Kichler.

Häfele nazywa prezentację wirtualną podróżą po świecie swoich produktów. Platforma ma prezentować korzyści wynikające z naszego credo, które brzmi: więcej życia na metr kwadratowy, na wielu różnych, przykładowych zastosowaniach: w kuchni, w biurze czy w hotelu – wymienia Michał Kichler. – W tym wirtualnym środowisku zaprezentujemy także oferowane przez nas gamy produktów do domu i produkty HWW w postaci nowoczesnych i fascynujących trójwymiarowych eksponatów cyfrowych – zapowiada.

Häfele Discoveries dzieli się na osiem światów tematycznych: oświetlenie i inteligentne rozwiązania, kuchnia, salon, biuro, hotel, microliving, przyczepa mieszkalna i obsługa, a także siedem światów nowości produktowych: złącza, dialock, szuflady, klapy, uchwyty, zawiasy i rozwiązania przesuwne. – Na targi przygotowujemy atrakcyjny program, którego treść będzie bazowała na elementach z całego naszego uniwersum. Każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od strefy czasowej – zaprasza Michał Kichler.

Transmisja na żywo

Najważniejszym elementem platformy Häfele Discoveries będzie scena na żywo, z której w czasie rzeczywistym będą transmitowane wykłady, rozmowy panelowe i prezentacje produktów dla całego świata. Podczas transmisji widzowie będą mogli nawiązać bezpośredni kontakt z ekspertami poprzez czat.

Dostęp do platformy jest bardzo prosty – wystarczy zarejestrować się, podając nazwisko i adres e-mail. Po zalogowaniu można samodzielnie zapoznać się z treściami albo skontaktować się bezpośrednio z Häfele. – Najlepiej, gdyby klientowi towarzyszył nasz pracownik jako przewodnik po platformie. Może to odbywać się przez czat tekstowy lub czat wideo połączony z udostępnianiem ekranu, aby zabrać klientów w podróż po Häfele Discoveries – doradza Michał Kichler.

Trasa prezentacyjna

Postać hybrydowa Häfele Discoveries uwzględnia także wydarzenia stacjonarne. Rozpoczną się one po zakończeniu targów. – Do wirtualnej platformy dodaliśmy globalną serię wydarzeń w konwencji trasy koncertowej, w ramach których możliwe będzie namacalne zapoznanie się z naszymi usługami i produktami – zapowiada Michał Kichler.
Organizujemy prezentację hybrydową, by w tym szczególnym okresie na nowo zdefiniować pojęcie bliskich relacji z klientami – wyjaśnia.

Podczas trasy eksperci ds. produktów i usług będą na żywo prezentować najważniejsze punkty programu Häfele na rok 2021/22 w licznych oddziałach i biurach sprzedaży na całym świecie. Firma zapewnia, że w każdym przypadku zadba o przestrzeganie lokalnych regulacji związanych z pandemią i zachowanie wymaganych odległości oraz środków higieny.

Häfele to globalna firma działająca od 1923 roku. Oferuje największy na rynku asortyment okuć meblowych, okuć budowlanych, oświetlenia meblowego LED, elektronicznych systemów kontroli dostępów oraz akcesoriów dla stolarzy i architektów – w sumie ponad 100 tys. produktów o wyjątkowej konstrukcji i designie, które można znaleźć w meblach i prestiżowych inwestycjach budowlanych na całym świecie. Firma jest wsparciem dla szerokiego grona stolarzy, przemysłu meblarskiego, architektów, projektantów, producentów drzwiowych i okiennych. W Häfele pracuje przeszło 6 tys. pracowników w kilkudziesięciu krajach. Firma ma ponad 160 tys. klientów na całym świecie, 5 zakładów produkcyjnych, 37 oddziałów i liczne biura sprzedaży.