Grzejnik łazienkowy – prosty wygląd i przydatne funkcje

Do łazienki możemy kupić tradycyjne grzejniki drabinkowe, które mimo swojej prostoty, posiadają funkcję suszenia ręczników czy możliwość sterowania smartfonem. Ich wnętrze wypełnia oleisty płyn grzewczy, dzięki któremu grzejnik elektryczny wytwarza ciepło podobne do C.O. Do dyspozycji mamy błyszczący model chrom lub slim o szerokości zaledwie 40 cm.

Oleisty płyn grzewczy.
Elektryczny grzejnik łazienkowy, który wypełniony jest oleistym płynem grzewczym, wytwarza przyjemne i łagodne ciepło, które swym charakterem jest zbliżone do Centralnego Ogrzewania. Dzięki zastosowaniu fluidu, który przewodzi ciepło, nasz grzejnik:
– otrzymuje bardzo dużą powierzchnię grzewczą
– stopniowo uwalnia do otoczenia energię zmagazynowaną wewnątrz całego urządzenia. Zapewnia to jednakową temperaturę w każdej części pomieszczenia, jak i wysoką jakość powietrza na wyjściu z urządzenia.

Grzałka ze stali inox.
Nazwy „stal nierdzewna” jako pierwszy użył angielski inżynier Harry Brearley w 1913 r. Nazwał tak swój wynalazek, którym była mieszanka żelaza, węgla i chromu. Brearley poddał wymyśloną przez siebie stal działaniom octu i soku z cytryny, a następnie odkrył, że materiał ten nie rdzewieje. Dziś stal inox kojarzy się jako materiał wykorzystywany do produkcji noży, sztućców, garnków czy lodówek.

Jednak stal nierdzewną inox wykorzystuje się także do produkcji grzałek nurkowych w grzejnikach elektrycznych. Wykonano z niej grzałkę, która znajduje w suszarce łazienkowej 2012 (grzałka ta jest zanurzona w płynie grzewczym, który wypełnia to urządzenie).

Szybki wzrost temperatury i wysuszenie ręczników.
Grzejniki z tej serii mogą przez okres 2 godz. pracować z maksymalną mocą (tryb Boost), po czym samoczynnie powracają do normalnego cyklu pracy. Aby uruchomić ten tryb – wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk, który znajduje się na termostacie urządzenia. Do dyspozycji mamy także funkcję, która załącza tryb Boost automatycznie co 24 godziny. Wówczas każdego dnia tygodnia, o tej samej porze, grzejnik przygotuje łazienkę na kąpiel lub wysuszy nam ręczniki.

Suszenie ręczników kąpielowych, szlafroków czy bielizny ułatwia także specjalny wieszak, który łączy estetykę urządzenia z jego funkcjonalnością i komfortem.

Programatory lub aplikacja mobilna.
Grzejniki 2012 posiadają elektroniczny termostat temperatury. Możemy ustawiać parametry ich pracy ręcznie lub sterować nimi za pomocą:
– programatora, który umożliwia zarządzanie zarówno pojedynczym grzejnikiem, jak i całym systemem grzewczym (może być elementem urządzenia lub możemy powiesić go w innym miejscu na ścianie)
– aplikacji mobilnej w telefonie, dzięki której zarządzamy pracą urządzenia także spoza domu czy mieszkania.
Dzięki zastosowaniu systemu sterowania możemy zaoszczędzić do 25% energii.

Slim lub chrom.
Wśród suszarek łazienkowych z tej serii znajdziemy model:
– Slim, którego szerokość wynosi jedynie 40 cm, dzięki czemu zainstalujemy go w łazience o małym metrażu
– Chrom – z galwanizowaną powłoką, która nadaje połysk.

W przypadku usterki.
Serwis Atlantic Polska gwarantuje:
– maksymalny czas interwencji na poziomie 48 godzin od momentu zgłoszenia usterki
– możliwość zgłoszenia i śledzenia usterki poprzez stronę internetową
– bezpłatną infolinię serwisową, która jest czynna całą dobę.

Moc grzejników łazienkowych z tej serii wynosi od 300W do 750W, natomiast cena od 617 zł do 754 zł.

Language versions »