GROHTHERM 500 – wygodna, bezpieczna i intuicyjna armatura do każdej łazienki

 • 35% konsumentów deklaruje, że w najbliższej przyszłości chciałoby wymienić swoją baterię jednouchwytową na termostatyczną
 • Bateria GROHTHERM 500 uzupełnia kolekcję GROHTHERM o wariant dla klientów
  z ograniczonym budżetem
 • Zintegrowane funkcje oszczędzania wody, takie jak przycisk GROHE EcoButton, umożliwiają redukcję jej zużycia nawet o 50%, nie wpływając na komfort kąpieli

Armatura termostatyczna nie jest dziś wynalazkiem – coraz częściej stanowi niezbędnik w każdej dobrze zaplanowanej łazience. Badania przeprowadzone niedawno przez niemiecki instytut badawczy wykazały, że dla 37% respondentów szczególnie niekomfortowym czynnikiem podczas kąpieli pod prysznicem jest wahanie temperatury. Teraz dzięki nowej baterii prysznicowej GROHTHERM 500 takie sytuacje należą do przeszłości. Najnowszy produkt niemieckiej marki zapewnia stałą temperaturę wody, dopasowaną do indywidualnych preferencji użytkownika. To optymalna wygoda w przystępnej cenie.

Joanna Gajewska, Category Manager Bath/Showers/Thermostats w GROHE Polska wyjaśnia, czego instalatorzy i projektanci mogą oczekiwać od najnowszej pozycji w portfolio armatury termostatycznej marki GROHE oraz dlaczego jest to rozwiązanie, które powinno znaleźć się
w każdej nowoczesnej łazience.

Dlaczego warto rekomendować armaturę termostatyczną konsumentom?

Profesjonaliści znają rozwiązania termostatyczne już od dawna, byli świadkami ewolucji technologii prysznicowej i wiedzą, jak ona działa. Z przeprowadzonych badań dowiedzieliśmy się, że ponad 35% konsumentów chciałoby wymienić swoją baterię mieszaczową na termostatyczną. Są także klienci, których można przekonać do modernizacji prysznica, jeśli instalatorzy i projektanci wnętrz przedstawią im odpowiednie argumenty. 

 1. Baterie termostatyczne to bezpieczne rozwiązanie szczególnie dla dzieci i seniorów. W przeciwieństwie do tradycyjnej armatury prysznicowej, baterie termostatyczne marki GROHE wyposażono w przycisk SafeStop 38°C. Ogranicza on temperaturę wody do optymalnych 38°C, zapobiegając oparzeniom. Dodatkowo zastosować można ogranicznik SafeStop Plus 43°C, który uniemożliwia niezamierzone podniesienie temperatury powyżej tej wartości, np. przez dzieci czy osoby starsze. To bezpieczne rozwiązanie nie tylko do domów wielorodzinnych czy hoteli, ale dla każdego, kto ceni sobie przyjemność, wygodę i bezpieczeństwo.
 2. Dziś obserwujemy, że łazienka to coraz częściej miejsce relaksu i dbania o dobre samopoczucie. Konsumenci szukają rozwiązań zwiększających komfort. Odpowiedzią na ich oczekiwania jest nasza technologia termostatyczna. Umożliwia ona kontrolę nad temperaturą wody nawet przy wielu jej źródłach działających jednocześnie. Rozwiązanie to zapobiega wahaniom temperatury, co pozwala uniknąć niespodzianek w postaci zimnych lub gorących strumieni w trakcie prysznica. To najważniejsza
  z korzyści, zwłaszcza że wahania temperatury są jednym z głównych czynników, które stresują konsumentów podczas brania prysznica.
 1. Wielu konsumentów nie wie, że bateria wyposażona w termostat może oszczędzać wodę na kilka sposobów. Wszystkie baterie GROHTHERM wyposażone są w przycisk  EcoButton, który zmniejsza jej przepływ, redukując zużycie nawet do 50% bez wpływu na komfort kąpieli. Jeśli użytkownik zakręca i odkręca kilkukrotnie wodę podczas brania prysznica, nie musi ponownie regulować ustawienia temperatury na uchwycie baterii. GROHTHERM 500 umożliwia kontynuowanie kąpieli w takiej samej temperaturze.
  W efekcie konsument nie tylko oszczędza cenne zasoby wody, ale także pieniądze.

Dlaczego warto wybrać baterie termostatyczne marki GROHE?

Nasze portfolio produktów jest tak różnorodne, jak indywidualne są projekty naszych klientów. Kluczowe jest dla nas zapewnienie instalatorom i architektom atrakcyjnych rozwiązań. Ofertę marki GROHE dostosowujemy do różnych wymagań, dotyczących nie tylko funkcjonalności, ale także budżetów.

Niedawno w naszym portfolio pojawiła się bateria prysznicowa GROHTHERM 800 Cosmopolitan, której centralnym elementem jest termostatyczna głowica wykonana
w technologii TurboStat. Jest to rozwiązanie gwarantujące wychwytywanie zmian ciśnienia
w instalacji w zaledwie 0,3 sekundy. Model ten wyróżnia się solidnymi metalowymi uchwytami, które pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną. Ich największą zaletą jest rant Ergorim, który zapewnia pewny chwyt, nawet wtedy, gdy ręce są mokre lub namydlone. To wszystko sprawia, że armatura ​​GROHTHERM 800 Cosmopolitan jest idealnym rozwiązaniem do każdego prysznica lub opcjonalnym wariantem do wanny.

W naszej ofercie znajduje się także bardziej zaawansowana opcja GROHTHERM 1000 Performance z dodatkowymi funkcjami. Dzięki zintegrowanej technologii GROHE CoolTouch, korpus baterii nie nagrzewa się nigdy do wysokiej temperatury. To ważny argument zwłaszcza, jeśli z prysznica korzystają samodzielnie dzieci lub seniorzy. 

Naszą najnowszą propozycją jest bateria GROHTHERM 500. To optymalny produkt dla osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z technologii termostatycznej. Umożliwia użytkownikom wypróbowanie zalet termostatu, w tym funkcji EcoButton, SafeStop i SafeStop Plus, bez wydawania dodatkowych pieniędzy. Z ekonomicznego punktu widzenia jest to bateria mieszaczowa oferująca zdecydowanie więcej korzyści. 

Więcej informacji o GROHTHERM znajduje się pod linkiem tutaj

O GROHE

GROHE jest wiodącym na świecie producentem kompletnych rozwiązań łazienkowych i kuchennych. Zatrudnia łącznie ponad 6500 pracowników w 150 krajach, z czego 2600 w Niemczech. Firma GROHE jest częścią koncernu LIXIL już od 2014 roku. Marka kieruje się wartościami, takimi jak technologia, jakość, design i zrównoważony rozwój, starając się oferować rozwiązania będące odzwierciedleniem dewizy „Pure Freude an Wasser”. Renomowane produkty, takie jak kolekcja armatury GROHE Eurosmart lub innowacyjne baterie termostatyczne, a także przełomowe innowacje, takie jak system kuchenny GROHE Blue, potwierdzają ogromne doświadczenie w branży. Innowacje, design i rozwój są ze sobą ściśle powiązane i wpisane w niemieckie dziedzictwo firmy. W rezultacie produkty GROHE noszą znak jakości „Made in Germany”. Marka GROHE swoją odpowiedzialność korporacyjną traktuje bardzo poważnie, dlatego koncentruje się na ograniczaniu wykorzystania zasobów do minimum. W kwietniu 2020 roku uzyskała neutralną produkcję dwutlenku węgla*, a do 2021 chce zrealizować następny cel, jakim jest stosowanie głównie opakowań niezawierających plastiku. Tylko w ciągu ostatnich dziesięciu lat firma GROHE zdobyła ponad 490 nagród za wzornictwo i innowacje, a także kilka najwyższych pozycji w niemieckim konkursie Sustainability Award (w 2021 roku w kategoriach „Design” i „Zasoby”), co potwierdza jej sukces. Firma GROHE jako pierwsza w branży otrzymała nagrodę CSR rządu niemieckiego, a także została jednym z 50 Liderów Ochrony Klimatu i Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

* włączając projekty kompensujące emisję CO2, więcej na green.grohe.com. 

Informacje o LIXIL

LIXIL (TSE: 5938) to producent innowacyjnej armatury oraz rozwiązań do domu, które pozwalają radzić sobie
z codziennymi wyzwaniami i podnoszą standard życia w każdym miejscu na świecie. Korzystając z naszego japońskiego dziedzictwa, tworzymy i wdrażamy nowoczesne technologie odpowiadające za wysoką jakość produktów i zmieniające oblicze domów. Jednak LIXIL wyróżnia się przede wszystkim zrównoważonym sposobem działania – począwszy od wyrazistych projektów, poprzez ducha przedsiębiorczości i dbałość o środowisko, aż po odpowiedzialny rozwój działalności biznesowej. Nasze podejście realizujemy w praktyce dzięki wiodącym w branży markom, w tym INAX, GROHE, American Standard i TOSTEM. Ponad 60 000 współpracowników działających w więcej niż 150 krajach jest dumnych z tego, że nasze produkty każdego dnia poprawiają jakość życia miliardów ludzi. Dowiedz się więcej na www.lixil.com

GROHE Polska

Puławska 182 • 02-670 Warszawa • Polska • Telefon: +48 22 54 32 640  www.grohe.pl