„Gra Odcieni” – nowoczesny sposób na spójną kompozycję wnętrza

Beże i szarości to kolory, które w ostatnich sezonach opanowały wnętrza. Ze względu na swój stonowany charakter wprowadzają do przestrzeni spokój i harmonię. Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym w tym sezonie jest zastosowanie w pomieszczeniu wielu odcieni danego koloru – tym sposobem można nadać wnętrzu indywidualnego wyrazu, nie zaburzając panującego w nim porządku.

Monochromatyczne wnętrza jeszcze kilka miesięcy temu stanowiły prawdziwy hit aranżacyjny. Dziś nadal chętnie urządzamy nasze domy w jednolitej kolorystyce, ale częściej i odważniej stosujemy jej rozmaite odcienie, a także bawimy się strukturami i materiałami. Takie rozwiązanie sprawia, że nie tracimy uczucia uporządkowania przestrzeni, a tym samym wprowadzamy do wnętrza nutkę oryginalności. Jak grać odcieniami i jakimi zasadami się kierować w procesie aranżacji, podpowiadają specjaliści marki Komandor wraz z architektką wnętrz, Joanną Misiun, w specjalnie przygotowanej księdze trendów „TrendBooku 2018”.

We wnętrzach urządzonych w oparciu o „Grę Odcieni” panuje spokój i harmonia

Fot. Komandor

 

Wnętrza, które mienią się odcieniami

Mogłoby się wydawać, że aranżacje oparte na jednym kolorze są monotonne. Nic bardziej mylnego! Dzięki wykończeniu wnętrza lub wykonaniu mebli na wymiar w kilku odcieniach jednej barwy oraz wykorzystaniu różnych struktur i materiałów, można stworzyć naprawdę ciekawą stylizację.

 

W pomieszczeniach, w których panuje „Gra odcieni” nie ma miejsca na sztampę. Takie stylizacje są delikatne, ale przy tym bardzo stylowe i różnorodne. Elementy utrzymane w wielu odcieniach danego koloru, tworzą nowoczesne wnętrze, które jednak poprzez zróżnicowanie struktur i materiałów pozostaje wyjątkowe w swej prostocie – mówi Joanna Misiun, architektka wnętrz i współautorka Trendbooka.

Najmodniejsze są obecnie neutralne, bardzo stonowane kolory, takie jak beże i szarości, które nie tylko stanowią doskonałą bazę we wnętrzu, ale także pięknie komponują się z każdym stylem. Dyskretne przechodzenie od jasnych, subtelnych odcieni, przez nieco bardziej nasycone, aż po te ciemne i głębokie, sprawia, że prezentujemy w naszych aranżacjach wielowymiarowość tych kolorów oraz ich ukryte piękno.

W trendzie „Gra Odcieni” zawsze obracamy się wokół jednego wiodącego koloru

Fot. Komandor

 

Komponujemy kolory, struktury i materiały 

„Gra Odcieni” sprawdzi się w każdym pomieszczeniu naszego domu. Beże czy szarości można zastosować na ścianach, podłogach, tkaninach, a nawet personalizowanych meblach na wymiar. Ciekawy efekt aranżacyjny uzyskamy łącząc matowe powierzchnie utrzymane w tonacjach beżów z połyskliwymi elementami. Tym sposobem zagramy we wnętrzu światłem, dodając mu ponadczasowego blasku. Gładkie, matowe powierzchnie utrzymane w odcieniach jasnej szarości czy grafitu doskonale komponują się natomiast ze strukturami betonu, kamienia oraz drewna w podobnej kolorystyce. Stonowany, jednak oryginalny wygląd takich materiałów nada przestrzeni designerskiego i bardzo eleganckiego akcentu. Ciekawym rozwiązaniem jest także zabawa kontrastami. Zestawiając biel czy jasną szarość z grafitem lub czernią stworzymy zabudowę, która podkreśli nowoczesny charakter stylizacji.

 

Systemy Opal, Szafir czy Lazuryt użyte w drzwiach mebli oraz system Orto jako przestrzenna zabudowa, poprzez swoje kształty i kolory idealnie będą prezentowały się we wnętrzach, którym prześwieca idea „Gry Odcieni”. Łącząc mat z połyskiem, gładką powierzchnię z ciekawą strukturą czy różne faktury materiałów w odcieniach danego koloru, można stworzyć mebel, który zachwyci wyszukanym, choć prostym i nowoczesnym stylem – dodaje Joanna Misiun, architektka wnętrz i współautorka Trendbooka.

W trendzie „Gra Odcieni” zawsze obracamy się wokół jednego wiodącego koloru. Tutaj panują spokój i harmonia, które osiąga się poprzez zabawę odcieniami, strukturami i materiałami. Wnętrza oparte na rozmaitych tonacjach beżów czy szarości to przestrzenie idealnie wpisujące się we współczesne kanony dobrego designu.

Producent: Komandor SA

www.komandor.pl

***

O firmie Komandor: 

Od ponad 25 lat firma Komandor dostarcza meble najwyższej jakości, które ze względu na swoją funkcjonalność, trwałość i stylowe wzornictwo zdobywają coraz szersze grono odbiorców. Firma Komandor rozpropagowała w Polsce systemy drzwi przesuwnych i jako pierwsza zbudowała dedykowaną sieć ich sprzedaży, dlatego nazwa Komandor stała się dla wielu synonimem szafy z drzwiami przesuwnymi.

Dziś w bogatej ofercie firmy znajdują się: systemy do zabudowy, szafy, szafy przesuwne, szafy narożne, garderoby, meble na wymiar, kuchnie na wymiar, drzwi przesuwne, drzwi, składano-przesuwne, drzwi uchylne, drzwi pod skosem, drzwi podwieszane, łóżka, komody, biurka, biblioteczki, stoliki nocne, akcesoria do szaf, szafki rtv, stoliki kawowe. Komandor jest obecny w ponad 42 krajach na świecie.