Funkcjonalność ponad wszystko. Eleganckie mieszkanie w Kielcach

Zapraszamy do uroczego mieszkania zlokalizowanego w samym centrum stolicy województwa świętokrzyskiego, w Kielcach. Kupione zostało przez rodzinę z myślą o weekendowych wypadach do miasta. Za funkcjonalny projekt wnętrza i elegancką kolorystykę odpowiada Malwina Kuzera.

 

Zmiana planów

W niespełna 60-metrowym mieszkaniu udało się zorganizować przestronny salon z aneksem kuchennym, dwie sypialnie, garderobę, wygodny przedpokój, łazienkę z dużym prysznicem, a nawet i pralnię!

– Głównym założeniem inwestora było wygospodarowanie oddzielnej garderoby, dwóch sypialni oraz znalezienie w salonie miejsca na dużą, wygodną kanapę. Korytarz, choć spory, był mało ustawny i nie pozwalał na umieszczenie w nim dużej szafy. Po zmianach udało się zrobić
2 szafy na wymiar – wspomina Malwina Kuzera. Po wyburzeniu kilku ścian w 100% zrealizowaliśmy nasze założenia. Choć wymagało to rozwiązań nieszablonowych – dodaje projektantka.

Styl podpatrzony w Łodzi

Swobodną inspiracją przy aranżacji tego kieleckiego wnętrza były łódzkie lofty, przeszklone drzwiz czarnymi szprosami i szarości mebli kojarzone z tym stylem. Współgra on znakomicie z funkcjonalnymi rozwiązaniami zaprojektowanymi przez Malwinę Kuzerę.

Mieszkanie zaprojektowane zostało tak, by być uniwersalnym tłem dla zmieniających się sezonowych dodatków. Dlatego też wszystkie meble: szafka telewizyjna, fronty szafek kuchennych, są w uniwersalnej szarości i niezwykle proste, a elegancji dodają im ręcznie wykonane uchwyty polskiej marki PAP DECO. Na etapie wybierania mebli, największym wyzwaniem okazało się dobranie odpowiedniej sofy. Wszystko ze względu na asymetryczny kształt strefy dziennej, której ściany mają różnej długości boki i nie są ustawione względem siebie pod kątem prostym. Na szczęście udało się znaleźć szmaragdowo-zielone siedzisko o idealnych wymiarach i formie. Bardzo interesującym meblem w strefie dziennej jest witryna w salonie. Aby zlicować ją z kuchnią trzeba było przesunąć ścianę
w pralni. Czteroczęściowy uchwyt Moon od PAP DECO zrobiony został na specjalne zamówienie z Kielc.
Jako że kuchnia jest częścią salonu, blat kuchenny oraz boki szafek i wyspy kuchennej wyłożono konglomeratem kwarcowym o rysunku marmuru. To Sirocco włoskiego producenta Santamargherita.


Różnorodność faktur

Projektantka podkreśla, że otwartość klienta na kolorystykę oraz różnorodność faktur materiałów wykończeniowych pozwoliła na połączenie kamienia, szkła, lameli oraz złota. To właśnie konsekwentne połączenia kolorystyczne stanowią o wyjątkowości tego wnętrza. W strefie dziennej dominuje szarość, miedź i zieleń. W sypialni natomiast beż, drewno i złoto. Mieszkanie nie jest duże, Malwina Kuzera zdecydowała się na ujednolicenie podłogi. W każdym pomieszczeniu w domu (oprócz łazienki) położone zostały wodoodporne, trwałe i łatwe w utrzymaniu w czystości panele winylowe.

Postindustrialnie i luksusowo

W łazience inspiracje łódzkimi loftami są najbardziej widoczne. Zastosowano w niej płytki Grand Cave firmy Tubądzin połączone z heksagonalnymi szklanymi płytkami Urban Colours Green Inserto firmy Paradyż. Ich miedziane wzory współgrają z ciepłym, drewnianym frontem szafki umywalkowej. Świetnym pomysłem okazało się zastosowanie czarnych sanitariatów: umywalki i WC oraz czarnej armatury łazienkowej. Wraz z szybą od prysznica ujętą w czarne szprosy sprawiają, że loftowy sznyt jest tu zdecydowanie dominujący.

Autor projektu: Malwina Kuzera, https://www.facebook.com/EmKuProjekt

Fot. Piotr Seweryn z firmy SewiMedia, https://sewimedia.pl/

Komplet materiałów: https://drive.google.com/drive/folders/1rWCzVQ823U9M2OX30ECQ4h4lve-oDfay?usp=sharing

Generalny wykonawca : Mikołaj Wyglądacz, https://sodalitremont.pl/

Kamień w kuchni: Ryszard Eurotrans Biegaj

Podłogi oraz drzwi: Podłogi z klasą