Fotel LA BENDA – projekt portugalskiego designera w portfolio Paged Meble

Pedro Salgado połączył nowoczesny charakter mebla z unikalną, dziewiętnastowieczną technologią gięcia drewna bukowego pod wpływem ciśnienia i pary. Zabieg ten pozwolił stworzyć fotel, który urzeka delikatną i niezwykle lekką formą, a jednocześnie zachwyca wytrzymałością.

LA BENDA to jeden z najnowszych foteli w rodzinie Paged. Charakterystycznym elementem wzorniczym mebla jest pręt, który został wygięty w kilku miejscach. Dzięki temu jest on nie tylko konstrukcją przednich nóg fotela, ale również elementem wzmacniającym tylną część oparcia. Z kolei tylne nogi fotela są proste i mocno osadzone w podłożu.

Co ciekawe, inspiracją portugalskiego projektanta były sylwetki tańczących ze sobą osób. Zatem połączenie delikatnych elementów z tymi mniej finezyjnymi jest metaforą, splecionych ze sobą w tańcu, kobiety i mężczyzny.

LA BENDA to wszechstronny mebel, stworzony z myślą o designie z przełomu XIX i XX wieku. Fotel marki Paged jest lekki, a dzięki temu łatwy w przenoszeniu. Jednocześnie tylna i dolna konstrukcja zostały wzmocnione, by fotel charakteryzował się również wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne.

Więcej informacji na stronie: www.pagedmeble.pl .

Language versions »