Firmowe biuro, które wzbudza zaufanie

Wystrój biura lub gabinetu ma duży wpływ na wizerunek przedsiębiorstwa. Tradycję, solidność i rzetelność firmy można podkreślić poprzez aranżację gabinetu w stylu klasycznym. Takie wnętrza preferują zwłaszcza prezesi, osoby zajmujące wyższe stanowiska kierownicze, prawnicy, dziennikarze, pisarze. Ciekawą kolekcję ręcznie rzeźbionych mebli gabinetowych stworzyła Pracownia Mebli MebS.

Twórcy z pomorskich Sierakowic zafascynowani są stylem gdańskim. Wykonują bogato zdobione wyposażenie jadalni, salonów, kuchni, sypialni, ale też gabinetów i biur. Ostatnia z wymienionych kolekcji obejmuje wszystkie meble użytkowe potrzebne w codziennej pracy.

 

Rzeźbione biurko

 

Sercem gabinetu jest biurko. Pracownia Mebli MebS preferuje dwustronnie zdobione, ponieważ wyglądają one efektownie zarówno z punktu widzenia właściciela gabinetu, jak i jego gości. Biurka gdańskie zdobione są najczęściej albo klasycznymi motywami (lwimi głowami, liśćmi akantu), albo też motywami myśliwskimi (scenami polowań i podobiznami zwierząt łownych).

Fotel prezesa

 

Stanowi uzupełnienie biurka, dlatego warto zadbać o to, by oba te meble przyozdobione zostały korespondującymi ze sobą motywami. Niewątpliwymi zaletami fotela w stylu gdańskim są stabilność i solidność, a przy tym komfortowo zaprojektowane siedzisko oraz oparcie. Tapicerkę Mebli MebS – przyjemną w dotyku i miękką – wykonuje się z naturalnej skóry.

Przeszklona witryna

 

Szafa do przechowywania dokumentów jest nieodzowna w biurze. Snycerze z Pracowni Mebli MebS rekomendują tutaj albo tradycyjną szafę gdańską (z pełnymi frontami, bez szklanych wstawek), albo też witrynę z przeszkleniami. Wielką zaletą takiego wyposażenia jest jego pojemność – głębokie półki, szuflady i szafki pomieszczą setki stron dokumentów. Zamknięte fronty chronią papiery przed zakurzeniem.

W przeciwieństwie do nowoczesnych, pozbawionych ozdób regałów, szafy i witryny gdańskie pełnią dodatkowo funkcję dekoracyjną. Ich zwieńczenia, fronty i listwy pokryte są liśćmi akantu, kwiatami i owocami, często pojawiają się tu również lwy gdańskie, rzeźby figuralne i toczone warkocze.

 

Biblioteka

 

Znakomitą ozdobą gabinetu będzie wyeksponowana kolekcja książek. Podręczna biblioteka przyda się również w pracy, dlatego podczas urządzania biura zaplanujmy odpowiednio wiele miejsca na gabinetowe regały. Półki mocowane w masywnych i dosyć potężnych meblach gdańskich są wysokie i głębokie. Zmieszczą się na nich dowolnego formatu książki oraz segregatory.

Zestaw wypoczynkowy

 

Gabinet to nie tylko miejsce pracy, ale także spotkań z kontrahentami i współpracownikami. Mini zestaw wypoczynkowy, składający się z foteli i niskiej ławy lub stolika kawowego, stworzy przyjemne warunki do rozmów. W gabinetach prywatnych można wzbogacić tę strefę pomieszczenia o rzeźbiony barek do przechowywania markowych alkoholi.

Wolność kreowania przestrzeni

 

Wyroby Pracowni Mebli MebS są wykonywane na zamówienie – co więcej: klienci mają wpływ także na wszystkie szczegóły projektów. Przestrzeń do pracy może zatem wyglądać dokładnie tak, jak wymarzy to sobie zamawiający, a rodzaje i wszystkie wymiary mebli wchodzących w skład kompletu gabinetowego będą ściśle odpowiadać jego potrzebom. Indywidualnie zaprojektowane biuro optymalnie dopasowuje się do specyfiki i stylu pracy danej osoby.

 

Źródło: Pracownia Mebli MebS, www.meblegdanskie.pl

Close
KontaktPolecane firmyProjektanciDodaj ogłoszenie