Ergonomia podstawą aranżacji łazienki

Architekt Tomasz Słomka komentuje serię Geberit Acanto.

Nowa seria mebli łazienkowych Geberit Acanto to połączenie przemyślanego designu i najwyższej jakości. Oprócz atrakcyjnego wyglądu, oferuje ona także funkcjonalność i trwałość oraz kompatybilność poszczególnych rozwiązań. O tym, jak duży wybór mebli łazienkowych z serii Acanto oraz dodatków porządkujących przestrzeń ułatwia aranżację wymarzonej łazienki, opowiada Tomasz Słomka, architekt z biura projektowego TOKA+HOME

Tomasz Słomka oraz Marta Kilan, właściciele TOKA+HOME.

Projektanci mebli łazienkowych Geberit Acanto położyli szczególny nacisk na funkcjonalność, a różne typy mebli można dowolnie łączyć w indywidualnie zaprojektowane, całościowe aranżacje. Jest to możliwe, ponieważ wszystkie umywalki i meble są ze sobą idealnie zsynchronizowane. Co więcej, użytkownicy mają możliwość swobodnego doboru najróżniejszych barw i materiałów, w tym szkła, metalu oraz wykończeń malowanych i drewnianych. Modularny system Geberit Acanto zdecydowanie ułatwia aranżację. Jesteśmy w stanie dopasować wykończenie łazienki pod indywidualnego klienta. Jest to szczególnie istotne przy mniejszej przestrzeni łazienkowej, która jest dość wymagająca dla projektanta – zauważa Tomasz Słomka, architekt z biura projektowego TOKA+HOME.

Oczywisty wybór. Design meets Function.
Meble łazienkowe Geberit Acanto zapewniają dużą swobodę aranżacyjną i doskonałą funkcjonalność. Zostały wykonane z materiałów odpornych na wilgoć i gwarantują najwyższy poziom higieny. Dużą ich zaletą jest wygodny rozkład półek, szufladek i przegród, rozmieszczonych tak, by przestrzeń nie była przeładowana. Warto też zwrócić uwagę na tablice magnetyczne, które pozwalają na przytwierdzenie rozmaitych schowków w taki sposób, by najpotrzebniejsze akcesoria i kosmetyki zawsze były pod ręką. Dzięki szerokiemu asortymentowi szafek pod umywalki, szafek wysokich, szafek pod lustra oraz półek, meble z serii Geberit Acanto tworzą harmonijną całość w każdej łazience. Powinniśmy proporcjonalnie komponować wielkość oraz wysokość mebli w łazience. Ergonomia jest elementem niezwykle istotnym, by przestrzeń była wygodna także wtedy, gdy np. jedna osoba myje zęby, a druga chce skorzystać z ręcznika. Co więcej, warto dobierać takie elementy wyposażenia, by nic nie wystawało i by dzieci w łazience były bezpieczne – podkreśla projektant Tomasz Słomka.
Funkcjonalne meble z serii Acanto oferowane są w czterech, eleganckich kolorach: białym, czarnym, lava oraz piaskowym.
Wyrafinowana elegancja.

Z meblami łazienkowymi Geberit Acanto stworzenie idealnej atmosfery w łazience jest wyjątkowo łatwe. Ich wysublimowany design i funkcjonalność doskonale się uzupełniają, a dzięki możliwości swobodnego zestawiania elementów, kolekcja Acanto spełnia najwyższe standardy w zakresie indywidualnej aranżacji łazienki.
Tomasz Słomka
CEO, właściciel TOKA+HOME 
Pomysłodawca i współzałożyciel pracowni TOKA+HOME. Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W zawodzie projektanta wnętrz ponad 12 lat. Prelegent na konferencjach oraz targach wnętrzarskich m.in. 4 Design Days. Na bieżąco śledzi trendy we wnętrzach, odwiedzając co roku najważniejsze targi wnętrzarskie w Polsce i zagranicą. Dąży do tworzenia wnętrz pięknych, ale przede wszystkim praktycznych.

 

 Zaskakująco wszechstronne.
Dodatkowe wkłady do szuflady sprawiają, że szafką można łatwo dopasować do indywidualnych potrzeb.

Wybór się liczy.
Poszczególne meble można ze sobą dowolnie zestawiać, według własnego pomysłu.

Wszystko na swoim miejscu.
Szuflady i przegrody rozmieszczono tak, by przestrzeń nie była przeładowana.

Elegancja i funkcjonalność.
Kolekcja Geberit Acanto została zaprojektowana z myślą o doskonałym komforcie podczas korzystania z łazienki.

Więcej informacji znajdą Państwo pod adresem: https://www.geberit.pl/
Informacje o Geberit 
Grupa Geberit działa na całym świecie i jest europejskim liderem w branży produktów sanitarnych. Grupa ma silną pozycję w większości krajów europejskich, zapewniając unikalną wartość dodaną w zakresie technologii sanitarnych i produktów ceramicznych. Infrastruktura obejmuje 29 zakładów produkcyjnych, z których 6 znajduje się poza Europą. Siedziba firmy mieści się w Rapperswil-Jona, w Szwajcarii. Geberit zatrudnia około 12 000 pracowników w blisko 50 krajach. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 3,1 mld franków szwajcarskich w 2018 roku. Akcje Geberit są notowane na giełdzie SIX Swiss Exchange, od 2012 roku są objęte indeksem SMI (Swiss Market Index). W Polsce Geberit zatrudnia około 1700 pracowników.