Ergonomia i styl w domowym zaciszu

Organizacja odpowiedniej przestrzeni do pracy jest bardzo ważna – zwłaszcza w domowym zaciszu. Miejsce to powinno być praktyczne, funkcjonalne, wygodne, ale i sprzyjające koncentracji. Na co zatem zwrócić uwagę przy aranżacji domowego biura?

Idealne miejsce

Jednym z podstawowych elementów jest właściwy wybór miejsca; powinno to być oddzielne pomieszczenie, a jeśli to niemożliwe – oddzielona przestrzeń. Już sam kolor odgrywać będzie niebagatelną rolę – najlepiej sprawdzą się ciepłe, jasne tony o małym nasyceniu barw, co działa aktywizująco.

Funkcjonalne meble

Nie ulega wątpliwości, że najważniejszym elementem są meble, w jakie wyposażymy pomieszczenie do pracy. Doskonałym rozwiązaniem może być biurko z regulacją wysokości ET118-B marki Tuckano stworzone, by zapewnić najwyższą jakość pracy! Czym wyróżnia się biurko? Szybkim, płynnym i wygodnym przejściem z pozycji siedzącej do stojącej za pomocą jednego przycisku! Mało tego – biurko posiada regulowane nóżki, co pozwala na ustabilizowanie i wypoziomowanie biurka.  Wykonane jest ze stali malowanej proszkowo, dzięki czemu rama jest odporna na zarysowania i plamy oraz zapewnia stabilność nawet przy najwyższych ustawieniach. Blat wykonano z bezpiecznego szkła hartowanego o grubości 6 mm. Panel sterowania biurkiem posiada cztery ustawienia pamięci, blokadę bezpieczeństwa i 3 porty USB do ładowania. Funkcja antykolizyjna zapewnia bezpieczeństwo, zapobiegając uszkodzeniu blatu lub zmiażdżeniu innych przedmiotów i urządzeń podczas ruchu. Silnik elektryczny jest bardzo cichy, a zakres wysokości biurka wynosi od 720 mm do 1210 mm. Wygodna wysuwana szuflada idealnie zintegrowana z biurkiem zapewnia przestrzeń do przechowywania materiałów biurowych w domu.

Równie ciekawym biurkiem jest model ET119 – stworzony dla całej rodziny! Z tym biurkiem szybko i prosto dostosujesz poziom blatu do własnych potrzeb. Doskonale sprawdzi się nie tylko w domowym biurze, ale także w pokoju młodzieżowym. Własne miejsce do pracy pozwala dziecku rozróżnić czas zabawy od czasu nauki i skupić się na swoich obowiązkach. Biurko Tuckano będzie „rosło” razem z dzieckiem i sprosta wszystkim aktywnościom.

Odpowiednie oświetlenie

Tuż obok właściwych mebli stoi odpowiednio dobrane oświetlenie. Przy wyborze lampki, jaką postawimy na biurku, musimy wziąć pod uwagę kilka kwestii, m.in. barwę światła. Najbardziej efektywnie pracuje się w świetle zimnym, zatem nasz wybór powinien paść na takie właśnie rozwiązanie. Idealną propozycją do domowego biura jest lampka biurkowa CARMEN Black od Activejet, oferująca nie tylko możliwość zmiany barwy światła, ale także regulację jego natężenia. Dla osób ceniących sobie prostotę, jednak lubiących mieć kolorystyczny wybór, doskonałym wyborem będą kolekcje LOLY i NICOLE. Obie serie oferują lampki w trzech wariantach kolorystycznych, przez co możemy dopasować je do każdego pomieszczenia. 

Odpowiednie urządzenie domowej przestrzeni do pracy pozytywnie wpłynie na naszą efektywność oraz kreatywność. Do samej aranżacji wnętrza musimy jednak podejść ostrożnie – niewłaściwy kolor ścian czy wybór niewygodnych mebli może znacząco wpłynąć na nasz komfort pracy. Nieważne, czy postawimy na niewielki kącik, czy osobny pokój – nasz gabinet powinien być funkcjonalny i praktyczny.