Ekipa super bohaterów w szatni – Jak zaaranżować taki pokój?

Nie ma chyba chłopca, który by nie marzył o tym, aby dołączyć do genialnej ekipy super bohaterów i obok zielonego siłacza, czy odważnego kapitana w bojowym kostiumie ratować świat przed złymi mocami. W jaki sposób przenieść małego bohatera w świat fantazji i dostarczyć mu filmowych emocji? Tapeta 3D z człowiekiem pająkiem w roli głównej, łóżko w kształcie samochodu najbardziej popularnego nietoperza, czy szafka z motywem z popularnych super bohaterów? Marka Bondex podpowiada, na co zwrócić uwagę w takiej aranżacji.

 

Pokój dla dorastającego chłopca, który fascynuje się filmami, książkami o super bohaterach powinien w całej aranżacji nawiązywać do tego świata, pełnego emocji i przygód. Nie wystarczy już tylko zawieszenie plakatu, czy słynnego „S”, wszystkie elementy, od kolorystyki ścian, mebli, po dodatki i akcesoria powinny pasować do ulubionego filmu, czy bohatera. Ważne jest też, aby w aranżacji nie ograniczać wyobraźni i szukać nieszablonowych rozwiązań, oryginalnych mebli, czy przedmiotów. W końcu jesteśmy w towarzystwie super mocarzy, znamy wszystkie sztuki walki i poruszamy bryłą tej planety.  Przede wszystkim jednak spełniamy marzenia naszego dziecka. O czym warto pamiętać?

Źródło: Pani to Potrafi

 

Wybuchowa mieszanka kolorystyczna

Dobierając kolory do wnętrza dla małego super bohatera można zastosować kilka wariantów. Jeśli zdecydujemy się na przykład na wielką, wyrazistą tapetę, najlepiej w 3D i intensywnych kolorach, przedstawiającą super agenta w akcji, resztę ścian możemy pomalować w stonowanych, jasnych barwach, bielach, beżach, czy szarościach. Wyskakujący realistycznie ze ściany muskularny, zielony mściciel stworzy fantastyczny, zapierający dech w piersiach efekt wizualny i na pewno rozpali emocje i wyobraźnię naszego dziecka na długo. W wersji mniej spektakularnej można postawić na jasną paletę kolorów na całości ścian, wzbogacając je z kolei o barwne plakaty, akcesoria super bohaterów, kolorowe kostiumy. Mitologiczne młoty, tarcze, dekoracyjne maski, wybór jest naprawdę szeroki. Uzyskamy wnętrze nie mniej wybuchowe, dodatkowo bogatsze o kultowe gadżety, nadające wnętrzu wyjątkowy charakter.

Ekipa super bohaterów w szatni

Meble w pokoju małego super bohatera spełniają parę funkcji. Na pewno są ważnym elementem dekoracyjnym całej aranżacji, muszą mieć więc odpowiedni styl i robić wrażenie. Łóżko w kształcie samochodu nietoperza, czy łóżko piętrowe w kształcie łodzi lub wyścigówki, wyposażone w ślizgawkę to inspirujące rozwiązania, które od razu przywodzą na myśl szalone przygody bohaterów z komiksów i sprzyjają aktywności. Krzesła, lampki oklejone kolorowymi komiksami, półki w kształcie logotypu „S”, czy szafki z malowanymi motywami z super bohaterów dodadzą lekko szalonego, zabawnego akcentu i na pewno wzbudzą podziw wśród innych super bohaterów odwiedzających naszego syna.

Odpowiednio dobrane oraz ustawione meble mogą spełnić również zupełnie praktyczne funkcje. Super bohater oprócz tego, że walczy ze złoczyńcami machając świetlnym mieczem, wymierza sprawiedliwość, również odrabia lekcje, czy przebiera się. Jak wydzielić klimatyczny kącik, czy stworzyć strefę przysłowiowej szatni? Wystarczy ustawić biurko w dobrze oświetlonym miejscu, tak, aby podczas odrabiania lekcji zabawki i inne atrakcje były za plecami dziecka. Nie będą go rozpraszały swoim widokiem. Ozdobna w motywy komiksowe szafka może służyć jako regał w którym chłopiec swobodnie powiesi plecak, worek na kapcie, usiądzie wygodnie przy zdejmowaniu butów, przechowa zabawki. Zadbamy w ten sposób o ład i porządek wpływający dodatnio na poczucie komfortu i bezpieczeństwa naszego dziecka.

 

Kolor to nie wszystko!

Jeśli nasza wizja aranżacji super świata nabrała już realnych kształtów, otrzymała zgodę u najważniejszego decydenta, czyli głównego mieszkańca, warto zwrócić jeszcze uwagę na dobór samych farb, zarówno do ścian, jak i emalii.

Dzieci w przeciwieństwie do nas, dorosłych są bardziej narażone na różnego rodzaju choroby np. układu oddechowego, infekcje, alergie, czy uczulenia. Ważne jest więc, aby oprócz gamy kolorystycznej, wpływającej na dobry nastrój, farby miały odpowiednie właściwości oraz skład chemiczny.

Emalia plamoodporna Smart Paint marki Bondex należy właśnie do farb bezpiecznych dla zdrowia najmłodszych. Co to znaczy? Przede wszystkim, zawiera maksymalnie obniżoną zawartość rozpuszczalników organicznych, niezwykle szkodliwych dla zdrowia, przede wszystkim dla układu oddechowego oraz krwionośnego. Dzięki temu, jest bezpieczna i przyjazna dla dzieci i alergików. Produkt ma również zgodność z normą PN-EN71-3, tzw. bezpieczeństwo zabawek.

Emalia plamoodporna Smart Paint marki Bondex przeznaczona jest do malowania różnego rodzaju powierzchni, takich jak, drewno fornir, płyty MDF laminowane, sklejka, wiklina, metal etc.  Odporna na plamy i zabrudzenia spowodowane przez rozlanie  m.in. oleju, czekolady, soków owocowych, kawy, herbaty. Tego typu aktywności często mają miejsce w pokoju super bohatera. Bardzo przyjazna w codziennym użytkowaniu. Posiada szybki czas schnięcia (sucha w dotyku już po 1 godzinie), ma delikatny, miły zapach. Jest wysoce odporna na uderzenia, działanie czynników mechanicznych i temperatury.

 

Cena

Emalia plamoodporna 39,98 zł  za 0,5 L

Emalia plamoodporna 19,98 zł za 0,2 L

 

Więcej informacji na: 

http://www.bondex.pl/

 

O marce

PPG Deco Polska Sp. z o.o. (z siedzibą we Wrocławiu) to producent wiodących na polskim rynku farb i lakierów, w tym sztandarowej marki Dekoral. Do PPG Deco Polska należą także marki: Dekoral Professional, Bondex, Drewnochron, Domalux, Domalux Professional, Sigma Coatings, Malfarb, ProGold, Centra Dekoral Professional, Studia Dekoral, Akademia Techniczna.

 

Firma PPG Deco Polska jest częścią koncernu PPG Industries – światowego lidera na rynku farb, lakierów przemysłowych, produktów chemicznych, wyrobów optycznych, szkła, szkła płaskiego i innych materiałów specjalnych. Firma powstała w 1883 roku. Zaopatruje klientów z branży przemysłowej, transportowej, budowlanej oraz klientów detalicznych. Siedziba PPG znajduje się w Pittsburghu (USA). Firma działa w ponad 60 krajach świata i zatrudnia ok. 40 tys. pracowników.  Wartość sprzedaży w 2010 roku wyniosła 13,4 miliarda dolarów. Akcje PPG są notowane na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.