Efektowna łazienka jak z katalogu w trzech krokach

W katalogach wnętrzarskich łazienki są dopracowane w każdym detalu, a przy tym przytulne i ponadczasowe. CORAM DIY podpowiada, jak uzyskać taki sam efekt w domu bez pomocy zawodowego projektanta.

Poniżej kilka kroków, które pozwalają zaprojektować wymarzoną łazienkę bez architekta wnętrz. Wcale nie trzeba przy tym wybierać designerskich mebli i drogich dodatków.

Krok 1: Zbierz inspiracje

Na kilka tygodni przed planowanym remontem warto zebrać jak najwięcej inspiracji. Chodzi o to, by być na bieżąco z trendami i zobaczyć jak najwięcej ciekawych rozwiązań.

Pomocne będzie przeglądanie pism, mediów społecznościowych i fachowych katalogów. Najlepsze realizacje warto zachowywać na później – mogą się przydać. Na tym etapie wyklarują się podstawy: co jest w łazience najważniejsze, na co trzeba zwrócić uwagę, a co jest tylko modną nowinką. Pierwsze pomysły można nanosić na plan łazienki rozrysowany w specjalnym programie lub na kartce w kratkę.

Krok 2: Dostosuj je do budżetu

Niektóre sposoby wykorzystywane na co dzień przez architektów wnętrz nie wymagają dużych nakładów. Szukaj najlepszych możliwych rozwiązań tam, gdzie możesz sobie na to pozwolić, a w pozostałych miejscach używaj efektownych, ale tańszych zamienników. Przykładowo, gdy masz środki tylko na podłogę lub ściany, to zrób jedno z dwojga doskonale. Jeśli na podłodze zdecydujesz się na tekowe panele, ściany możesz wyłożyć zwykłymi, białymi kafelkami ze złotą fugą. Jeśli to na ścianie znajdą się najlepsze kafle, na podłodze dla kontrastu sprawdzi się zwykła posadzka żywiczna lub czarno-białe kafelki retro.

Podobnie z meblami i dodatkami. Podpatrzone w katalogach efektowne rozwiązania przenieś do swojej łazienki w mniejszej skali. Miedziane instalacje i armaturę zastąpić może lusterko z haczykiem w kolorze miedzi Sealskin Brix lub seria Tiger Urban z podobnymi akcentami. Dżunglę roślin zastąpi jedna monstera w prostej, glinianej donicy.

Krok 3: Zastosuj szlachetne materiały

Znakiem rozpoznawczym droższych aranżacji są szlachetne materiały. Nie ma tama plastikowych dodatków, a raczej solidne sprzęty z metalu i kamienia. Podobne znajdziesz w solidnych, pokrytych dekoracyjnymi żłobieniami sprzętach Sealskin Arte czy Sealskn Conical z elementami w miedzianym kolorze.

Jeśli nie wiesz, na które dodatki się zdecydować, wybieraj jednolite. Krzykliwe nadruki i napisy rzadko świadczą o jakości. Oryginalnie i z klasą prezentują się czarne, matowe sprzęty z linii Tiger Urban czy Tiger Sem. Ich oryginalne kształty równoważy nierzucający się w oczy kolor i brak typowego dla łazienek błysku.

To szczegóły świadczą o efekcie. Dlatego wymień wszystkie sprane czy zużyte ręczniki na nowe. Zamiast wielu różnych wybierz kilka dobrej jakości w klasycznym i jednolitym kolorze. Świetnie będę prezentowały się te z serii Sealskin Porto i Portofino z ciekawą fakturą, która dodaje im charakteru. Na koniec dodaj pojedyncze akcenty luksusu w formie świec zapachowych czy żywych kwiatów w wazonie. Nie są drogie w perspektywie całej  łazienki, a to one odpowiadają za ostateczny efekt.

O CORAM DIY

CORAM DIY jest częścią międzynarodowej Grupy Coram oferującej wyposażenie łazienek renomowanych producentów takich jak: TIGER, SEALSKIN, GEESA oraz CORAM SHOWERS. Asortyment CORAM DIY uzupełnia ceramika sanitarna włoskiej marki DISEGNO CERAMICA. Blisko 30-letnie doświadczenie handlowe i produkcyjne, znajomość rynku oraz różnorodny asortyment produktów sprawiają, że CORAM  DIY jest nie tylko atrakcyjnym dostawcą, ale także znakomitym partnerem w biznesie. Nasze produkty znajdują się w ofercie salonów łazienkowych, można je znaleźć na półkach renomowanych marketów budowlanych i na stronach wiodących sklepów internetowych. Reprezentujemy na polskim rynku aż siedem marek produkujących akcesoria oraz meble łazienkowe. Dzięki temu jesteśmy jedyną z największych firm w Polsce oferującą tak różnorodne produkty, które kompleksowo pomogą urządzić każdą łazienkę.

Language versions »