Domowa łazienka bez żadnych barier

– Podnoszone umywalki z półkami z boku

– Większy komfort dzięki podwyższonej pozycji siedzącej na toalecie oraz obsłudze za pomocą pilota i aplikacji

– Bezpieczne prysznice i wanny 

Dzisiejsze łazienki można planować z myślą o przyszłości, bez kompromisów w zakresie wzornictwa i funkcjonalności. Bezpieczny prysznic, podwyższona toaleta lub obszerna strefa mycia z miejscem na nogi – ponadczasowa i nowoczesna łazienka może stać się elastycznym miejscem na wszystkich etapach życia. Funkcje, które zwiększają przytulność i komfort w młodości, umożliwiają również niezależność i jakość życia w późniejszym okresie. Długi okres użytkowania mebli łazienkowych może również podnieść wartość nieruchomości.

Wzornictwo i funkcjonalność strefy zmywania

Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, osoby niepełnosprawne lub osoby korzystające z balkonika muszą zmierzyć się z wieloma wyzwaniami. Umywalka powinna być odpowiednio duża, łatwo dostępna i wygodna w użyciu. Jednocześnie nie powinna sprawiać wrażenia sterylnej, lecz pasować do stylu wyposażenia domu. 

Konsole z serii mebli łazienkowych DuraStyle lub L-Cube w połączeniu z umywalkami do zabudowy lub nadblatowymi są idealnym rozwiązaniem, ponieważ zapewniają swobodny dostęp do strefy mycia osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim. Ponadto umywalki nablatowe umożliwiają przyjęcie podwyższonej pozycji podczas mycia, dzięki czemu użytkownicy nie muszą się schylać. Dzięki dużym obudowom wszystkie produkty do pielęgnacji można mieć zawsze pod ręką. 

Strefę mycia o odpowiedniej szerokości można uzupełnić o szafki z boku z jedną lub dwiema szufladami do przechowywania. Można je wyposażyć w przegrody na szuflady w kolorze klonu, bądź orzecha włoskiego. Dzięki szerokiej gamie dekorów drewna, lakierów o wysokim połysku i fornirów z  drewna konsole oferują wiele możliwości stworzenia indywidualnego stylu. Ruchome lustra i półki na różnych wysokościach ułatwiają dostęp osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

Podwyższone siedzenia i zdalne sterowanie

Osoby, które nie są już tak sprawne jak kiedyś, lub poruszają się na wózku inwalidzkim, wolą mieć możliwość łatwego siadania i wstawania, zamiast mozolnego uginania kolan. Pozycja siedząca toalety naściennej Starck 3 jest więc o pięć centymetrów wyższa. Można ją zainstalować z wykorzystaniem istniejących przyłączy w ramach projektów renowacyjnych. 

Toalety natryskowe SensoWash® Slim i SensoWash® Starck f oferują maksymalny komfort – i to nie tylko osobom niepełnosprawnym. Zintegrowane ramię natryskowe ze stali nierdzewnej z trzema trybami natrysku może być używane jako bidet i ułatwia korzystanie z toalety. Urządzenie można obsługiwać za pomocą pilota zdalnego sterowania lub aplikacji.

Łatwe wejście: prysznice w jednej płaszczyźnie z otaczającą powierzchnią 

Brodzik zlicowany z podłogą to nie tylko dobre rozwiązanie pod względem estetycznym, bowiem jest łatwy w czyszczeniu i zapobiega upadkom. Dodatkowo zapewnia dużą swobodę ruchów.

Szczególnie dwa modele wykonane z różnych materiałów: zarówno brodzik Stonetto z wytrzymałego i antypoślizgowego materiału DuraSolid®, jak i brodzik Tempano z akrylu sanitarnego, warto wziąć pod uwagę planując montaż brodzika zlicowanego z podłogą. Brodzik Tempano, montowany na równi z podłogą, częściowo wpuszczany lub na płytkach podłogowych, jest odpowiedni do wielu czynników konstrukcyjnych i osobistych preferencji. Siedzisko prysznicowe pod prysznicem zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo i komfort.

Shower + Bath zaprojektowany przez EOOS to idealne połączenie prysznica i wanny – na minimalnej przestrzeni. Dzięki zintegrowanym szklanym drzwiom, wannę można łatwo przekształcić w otwarty i dostępny prysznic. Po otwarciu drzwi do wewnątrz wanny znikają one pod wodoodporną poduszką. Mocna poduszka jest umieszczona na zintegrowanych drzwiach i na krawędzi wanny, oferując wygodne siedzisko i dodatkową przestrzeń na półki.

Źródło: Duravit