DOMOTEKA zaprasza na wiosenny DOMOdesign

Wiosna w DOMOTECE zapowiada się niezwykle inspirująco! Pod hasłem „O mamma Mia! Perfetto design!” znane mieszkańcom stolicy centrum wyposażenia wnętrz zamieni się w tętniącą życiem przestrzeń kreatywności, włoskiej energii i wzorniczych inspiracji. 16 i 17 maja poczujemy tu klimat słynnych targów Salone del Mobile – i to bez wyjeżdżania z miasta. Przed nami dwa dni pełne warsztatów, wystaw i spotkań z największymi osobowościami architektury, podczas których design połączy się z nowymi trendami. W piątek i sobotę będzie tu można liczyć na dedykowane oferty cenowe na wybrane produkty. To okazja, by skorzystać z rabatów i wprowadzić do swojego wnętrza odrobinę designu w atrakcyjnych cenach.

Piątek dla miłośników pięknych wnętrz i profesjonalistów

W piątek, 16 maja, na uczestników DOMOdesign czeka specjalny program przygotowany głównie z myślą o architektach i projektantach wnętrz. Tego dnia centrum na ul. Malborskiej 41 w Warszawie stanie się miejscem wymiany wiedzy i doświadczeń. To będzie dzień pełen ciekawych spotkań i rozmów o przyszłości projektowania. Wśród atrakcji znalazły się m.in.:

– warsztat „Instagram dla architektów i projektantów wnętrz” z dziennikarką TVN Katarzyną Jaroszyńską,

– wykład Katarzyny Kraszewskiej „Obsługa klienta premium w projektowaniu wnętrz”,

– spotkanie z Małgorzatą Szczepańską oraz bohaterami książki „Rozmowy nie tylko przy stole”, Marta Niemywską-Grynasz, Dawidem Grynasz, Krystianem Kowalskim i Pawłem Jasiewiczem

– wystąpienie Katarzyny Wietechy architekt_mo_home o budowaniu wizerunku architekta wnętrz na Instagramie,

– prezentacja „Raportu z Salone del Mobile” prowadzona przez Olgę Kisiel-Konopkę z OKK! PR z udziałem m.in. Katarzyny Kraszewskiej, Anny Koszeli czy Katarzyny Wietechy oraz ekspertów z SGI i Deante,

– warsztat „Projektowanie przyszłości. Jak AI może zmienić design wnętrz” z Darią Chylińską z AiHouse,

– relaksacyjny warsztat „Joga Nidra – Sen Jogina” prowadzony przez Martę Sawicką-Danielak

– warsztat „Prawo w pracy architekta wnętrz” z Agatą Sacharuk,

– warsztat „Twoje wnętrze na okładce” o skutecznej promocji projektów w prasie i online, prowadzony przez Annę Grużewską

– warsztat „Projektant vs wykonawca” prowadzony przez Adę Skwirę i Małgorzatę Liebhart z WZ Studio.

Sobota dla rodzin – zajęcia kreatywności i inspiracji 

W sobotę, 17 maja, DOMOTEKA zaprasza na dzień pełen atrakcji przygotowanych z myślą o całych rodzinach, zarówno dzieciach, jak i seniorach. W programie przewidziano warsztaty, spotkania z ekspertami oraz wydarzenia związane z aranżacją wnętrz, relaksem i sztuką. Nie zabraknie także waty cukrowej i włoskiej muzyki. Wśród zaplanowanych aktywności znajdą się m.in.:

– warsztaty tworzenia „lasu w słoiku”,

– warsztaty pokazujące jak wykonać świecę sojową,

– zajęcia, na których dzieci tworzą kolorowe kompozycje z naturalnego mchu i poznają ciekawostki przyrodnicze,

– warsztaty malarskie zakończone stworzeniem własnego obrazu pod okiem instruktora,

– wprowadzenie do praktyki JOGA NIDRA – czyli sesja głębokiego relaksu na wygodnych łóżkach,

– praktyczna prezentacja na temat technicznego odbioru mieszkalnia przygotowana przez specjalistów firmy Decoroom,

– warsztaty origami dla dzieci,

– porady stylistyczne w ramach akcji „Zakupy ze stylistą” po DOMOTECE z Łukaszem Siwcem – ambasadorem DOMOTEKI i Agnieszką Lesiuk – architektką wnętrz oraz ekspertką ds.wnętrz w Programie „Pytanie na śniadanie”.

– warsztaty tworzenia moodboardów marzeń – wizji idealnych wnętrz z produktami dostępnych w DOMOTECE marek,

– rozmowy z ekspertami w ramach cyklu „Rozmowy z perspektywą” o architekturze i wzajemnym kreowaniu pomysłów,

– warsztaty „Od czego zacząć inwestycję w sztukę?” prowadzony przez Ewę Mierzejewską,

– porady dotyczące pielęgnacji roślin w domowych wnętrzach zorganizowane przez TOMASZEWSKI.

Dodatkowo przez cały dzień odbywać będą się tu bezpłatne porady architektów i projektantów wnętrz: Justyny Ciurzyńskiej (TAKAPRACOWNIA), Agnieszki Grajek i Jędrzeja Turanta (BEETER HOME INTERIOR DESIGN) oraz Moniki Jabłońskiej-Sulej. Wśród uczestników wydarzenia znalazła się również pracownia architektury wnętrz Decoroom. W strefie firmy 16 i 17 maja obecni będą eksperci, którzy opowiedzą o usłudze wykończenia wnętrz pod klucz oraz udzielą porad dotyczących aranżacji wnętrz. W sobotę będzie można tu porozmawiać o technicznych odbiorach mieszkań w stanie deweloperskim.

Fot. Bartosz Krupa. Warszawa17.04.2025. „ZrÛbmy sobie dom” – press junket,

Magia papieru i sztuka wnętrz

W piątek w DOMOTECE zadebiutuje wystawa „Subiektywnie”. Ekspozycja, wydrukowana przez firmę LEO Art, zaprezentuje osobisty wybór okładek, zdjęć i kadrów wnętrzarskich, wybranych przez redakcje czołowych magazynów wnętrzarskich. Każdy z prezentowanych projektów był publikowany wcześniej na łamach reprezentowanych tytułów. Wystawa powstała z potrzeby podkreślenia roli tradycyjnej prasy drukowanej — jej wyjątkowego klimatu, wartości, a także emocji związanych z dotykiem papieru i zapachem farby drukarskiej.

Testowe jazdy od BMW Auto Fus

Podczas piątkowych i sobotnich jazd testowych odwiedzający będą mieli okazję przetestować modele BMW iX1 oraz hybrydowe BMW X3. Prezentację pojazdów przygotowuje BMW Auto Fus – Autoryzowany Dealer BMW w Warszawie. Podczas ekspozycji w DOMOTECE zaprezentowany zostanie również model BMW i5 – nowoczesny samochód elektryczny, będący synonimem innowacji, elegancji i zrównoważonego rozwoju. Wystawa została przygotowana we współpracy z cenioną polską projektantką Mają Ganszyniec.

Konkurs „Zainspiruj się w DOMOTECE”

Od 6 do 15 maja 2025 r. DOMOTEKA zaprasza klientów do udziału w konkursie „Zainspiruj się w DOMOTECE”. Aby wziąć udział, należy posiadać publiczne konto na Instagramie, odwiedzić DOMOTEKĘ, nagrać rolkę prezentującą produkt lub aranżację z jednego z salonów, opublikować ją z odpowiednimi oznaczeniami i hasztagami. Nagrody, ufundowane przez salony znajdujące się w DOMOTECE, zostaną wręczone podczas finału 17 maja. Szczegóły konkursu można znaleźć na Instagramie DOMOTEKI.

Już teraz widać, że majowy DOMOdesign to coś znacznie więcej niż program weekendowych atrakcji – to prawdziwa podróż do świata wyobraźni, sztuki i designu. Zapach papieru, dotyk mebli, włoskie inklinacje i dźwięk rozmów o wnętrzach sprawią, że zapisze się w pamięci jako święto kreatywności i pasji. Jedną z atrakcji wydarzenia będzie pokaz live cooking w wykonaniu Grzegorza Zawieruchy – zwycięzcy 8. edycji programu „MasterChef”.

Pełny program wydarzenia DOMOdesign, wraz z harmonogramem godzinowym oraz linkami do zapisów na warsztaty, dostępny jest na stronie internetowej: www.domoteka.pl.

Patroni medialni: ELLE Decoration, Czas na Wnętrze, Label, DesignAlive, White MAD, Damosfera, Home & Design, Dom-i-Wnetrze.pl, Weranda, Designteka.pl, Design.doc, okkdesign.pl.

Więcej na : www.domoteka.pl