Dlaczego w biurze jest za głośno? Znajdź odpowiedź 
w raporcie „8 mitów o akustyce” firmy Nowy Styl

Głośne rozmowy, dzwoniący telefon, dźwięki z ulicy – hałas to jeden z największych problemów, przed którym stają współczesne biura. Rozprasza pracowników, może powodować stres i obniżać wydajność. Jak go wyeliminować? Dowiesz się z najnowszego raportu Nowego Stylu – eksperta kompleksowych rozwiązań meblowych dla biur.


Jak uzyskać komfort akustyczny w biurze open space? Które meble lepiej, a które gorzej pochłaniają dźwięk? Jak podkreślić estetykę wnętrz produktami akustycznymi? Odpowiedzi między innymi na te pytania znaleźć można w raporcie „8 mitów o akustyce”.
Autorzy publikacji zwracają uwagę na to, jak istotną rolę w życiu i pracy odgrywa dźwięk. To on bywa powodem naszego rozdrażnienia i zmęczenia, ale równocześnie potrafi wspierać nas w codziennych czynnościach i dawać ukojenie.


– Tylko przy sprzyjających warunkach akustycznych możemy być efektywni i kreatywni, a właśnie na tym nam zależy, kiedy myślimy o innowacyjnym biurze – mówi Mikołaj Tarnawa, Konsultant ds. Badań i Rozwoju Przestrzeni Pracy w firmie Nowy Styl. – Jednak, by takie warunki uzyskać, musimy podejść indywidualnie do każdej przestrzeni, gdyż każde biuro jest inne. W Nowym Stylu wykonaliśmy już wiele aranżacji i projektów biur, które wcześniej oparliśmy o badania. W raporcie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem z tego zakresu.
Firma Nowy Styl na co dzień staje przed wyzwaniami aranżacji przestrzeni, które będą wspierać pracowników i ich komfort pracy. Dlatego eksperci w niej pracujący stworzyli specjalny raport, w którym dzielą się swoim know-how w przystępnej i oryginalnej formie. Publikacja opisuje popularne przekonania, które narosły wokół tematów akustycznych i które niekoniecznie są słuszne. Raport dementuje mity, które mogą być przyczyną nieodpowiednich decyzji związanych z adaptacją akustyczną.


– Powszechnie uznaje się, że niektóre materiały odbijają dźwięk, ale wcale go nie pochłaniają – mówi Adam Stelmach, Specjalista ds. Akustyki w firmie Nowy Styl. – W takim kontekście w szczególności wymienia się beton i szkło. A jak jest naprawdę? To właśnie jeden z ośmiu mitów, który rozkładamy na czynniki pierwsze i wyjaśniamy w naszej publikacji.


W raporcie znaleźć można wiele innych faktów, cennych wskazówek oraz rozwiązań, które pomogą zapanować nad hałasem w biurze. Poza teorią zawiera także garść praktycznych informacji niezbędnych zarówno architektom, jak i osobom odpowiedzialnym za przestrzenie biurowe.
Raport „8 mitów o akustyce” można pobrać tutaj. Publikacja towarzyszy nowej ofercie produktów akustycznych przygotowanej przez Nowy Styl. Firmowy katalog dostępny jest tutaj.

O FIRMIE
Nowy Styl (www.nowystyl.pl) to europejski lider kompleksowych rozwiązań meblowych dla przestrzeni biurowych i miejsc użyteczności publicznej. Dostarcza usługę wyposażania wnętrz w oparciu o analizę specyfiki i potrzeb klienta, efektywności, organizacji pracy, ergonomii i akustyki. Firma ma przedstawicielstwa w 16 krajach. Rozwiązania i wiedzę o organizacji biur prezentuje w Office Inspiration Centre w Krakowie i 31 showroomach m.in. w Londynie, Paryżu, Warszawie, Monachium, Pradze i Dubaju.