Design pod osłoną nieba

W taki piękny, letni dzień nie sposób wysiedzieć w domu. Słońce woła: “Wyjdź na dwór, pozwól, że cię ogrzeje”, drzewa kuszą: “A może odpoczniesz w naszym cieniu? Zaszumimy ci coś ładnego”. Oczywiście, że nie będziemy siedzieć w domu. Zwłaszcza że mamy nowe ogrodowe meble marki Woood. Ty też musisz je zobaczyć. Widzimy się pod osłoną nieba!

Wyprawa wokół domu
Do tematu mebli ogrodowych podchodzimy na poważnie. Wybieramy je z rozwagą, sprawdzamy  materiał, z którego są zrobione i jego odporność na warunki atmosferyczne. Testujemy, czy są wygodne. A wygląd? Ich wygląd jest dla nas równie ważny. Na tarasie i w ogrodzie nie zadowalamy się już byle czym.            

                                                             

Z elewacją w tle
Holenderska marka Woood słynie ze znakomitego wzornictwa, świetnej jakości oraz  odpowiedzialnego podejścia do produkcji. Firma, której produkty można kupić w polskim sklepie Dutchhouse.pl, przygotowała w tym sezonie wiele nowości, które idealnie wpisują się w światowe trendy. Na szczególną uwagę zasługuje wykonana z drewna pochodzącego z kontrolowanych plantacji (FSC® ) oraz z metalu kolekcja Banco. W jej skład wchodzi sofa, która formą nawiązuje do klasycznej miejskiej ławki oraz fotel w tym samym stylu. Prostota tych siedzisk sprawia, że wpiszą się one idealnie w otoczenie współczesnej miejskiej architektury. Także w takich okolicznościach, gdy w tle zabłysną w słońcu proste elewacje budownictwa jednorodzinnego, dobrze wyglądać będzie stół piknikowy Tablo (ze zintegrowanymi siedziskami). To dobry mebel dla rodzin z dziećmi. Przytwierdzone na stałe do konstrukcji stołu ławki, zapewniają najmłodszym bezpieczeństwo. Jest duży (blat ma ponad 2 metry), a co za tym idzie – bardzo wygodny. Podstawa w kształcie litery X to metal wykończony czarną matową farbą. Drewno, z którego został wykonany stół piknikowy, pochodzi, podobnie jak w przypadku kolekcji Banco, z odpowiedzialnie zarządzanych upraw. To gatunek Thermo Ayous – afrykańskie drzewo iglaste, które charakteryzuje się szybkim wzrostem oraz strukturą otwartokomórkową, która umożliwia konserwację termiczną  za pomocą gorącej pary lub wysokiej temperatury. Mebel jest odporny na czynniki zewnętrzne i przez długie lata nie wymaga konserwacji. Należy pamiętać, że trakcie użytkowania drewno Thermo Ayous zmienia stopniowo kolor, podobnie jak tropikalne gatunki liściaste – szarzeje pod wpływem warunków zewnętrznych. Zmianie koloru zapobiega pokrycie drewnianych elementów olejem do drewna.    

                                                              

Kolekcja take away
No dobrze, a co jeśli drewniano-metalowe, solidne meble nie pasują do naszej koncepcji romantycznego ogrodu, w którym kwitną krzaki róż, a powoje poetycko oplatają altanę? Albo, gdy lubimy z naszymi meblami outdoor wędrować od polanki za szpalerem brzóz, nad staw, a po południu, gdy słońce chylić się będzie ku zachodowi – na taras za domem? Meble muszą być lekkie, mobilne, tak, by nawet drobna kobietka z łatwością mogła zmienić ich lokalizację. W ofercie marki Woood taką kolekcją jest  Lois. To składane, drewniane fotele z drewna eukaliptusowego. Są leciutkie, bo zamiast tapicerki mają przewiewną plecionkę ze sznurka. W ofercie sklepu Dutchhouse.pl można je kupić w dwóch wybarwieniach drewna – ciemnym i jasnym, naturalnym. Do foteli dokupimy również składane podnóżki. Meble dla holenderskiej marki powstają w Wietnamie, a przy ich produkcji pracują lokalni rzemieślnicy. Lekkie, składane siedziska z kolekcji Lois to alternatywa dla leżaków, które nie zawsze są wygodne do wstawania dla osób starszych. Meble proponowane przez firmę Woood do aranżacji outdoorowej, spodobają się zwolennikom stylu japandi, czyli połączenia japońskiego minimalizmu ze skandynawskim umiłowaniem prostoty, stonowanych kolorów i naturalnych surowców. Jeśli spokój i harmonia nie leżą w Twoim charakterze i uruchomisz wyobraźnię – dodasz kolorowe poduszki, barwne dywaniki z frędzelkami i ceramiczne, ręcznie formowane naczynia z egzotycznymi monsterami, bez problemu stworzysz aranżację w modnym, letnim stylu boho.                                                                        

          

Materiały prasowe: Dutchhouse.pl