Ciekawe wykłady na targach Meble Polska w Poznaniu!

W dniach 16–19 maja 2022 odbędą się targi Meble Polska w Poznaniu. W ramach wydarzenia Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli przygotowała wraz z Grupą MTP bogaty program edukacyjny, który odpowiada na aktualne potrzeby branży meblarskiej. Udział w wykładach jest bezpłatny.

Prelekcje będą podzielone na dwa bloki tematyczne. Pierwszy z nich, pod hasłem przewodnim „Jak Twój sklep meblowy zyska więcej zadowolonych klientów”, zaplanowany jest na wtorek, 17 maja. Poprowadzi go Jerzy Osika – ekspert ds. sprzedaży i zarządzania sprzedażą, właściciel i prezes firmy Promedia. W programie pojawią się praktyczne wykłady dla sklepów meblowych: „Jak mówić, by więcej sprzedać? Siła słowa w salonie meblowym”, „W jaki sposób sprawisz, by więcej klientów odwiedziło właśnie Twój sklep?”, „Kierownik sklepu – skutecznym menedżerem i liderem zespołu”, „Jak sprzedasz klientowi tam, gdzie on jest?”.

Z kolei środa, 18 maja, poświęcona będzie tematom rynkowym i finansowym. W tym dniu pod auspicjami OIGPM odbędą się trzy wykłady. Paweł Antonik z Banku Pekao S.A. zaprezentuje temat „Perspektywy makroekonomiczne dla polskiej branży meblarskiej – Polska, Europa, Świat”. Tomasz Bilski, również z Banku Pekao S.A,  przybliży produkty skarbowe, które mogą być interesujące dla polskiej branży meblarskiej. Izba zaplanowała również seminarium pt. „Wsparcie akredytowanych podmiotów w ocenie zgodności mebli i materiałów do ich produkcji”.

Wykłady będą prowadzone w Sali Zielonej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Poniżej prezentujemy szczegółowy program przygotowany przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli:

17.05.2022 (wtorek)

10:30-11:15

„Jak mówić, by więcej sprzedać? Siła słowa w salonie meblowym”, Jerzy Osika, Promedia

„Skoro myśli wpływają na słowa, to i słowa wpływają na myśli” – pisał George Orwell. Jakich słów i sformułowań używać, a z jakich zrezygnować, by zwiększyć swoje szanse na sprzedaż? Jakie zadawać pytania, by pomóc klientowi w zakupie? Co i jak mówić, by podnieść wartość i liczbę produktów, które klient kupi w Twoim salonie meblowym? Znajdź nowe odpowiedzi na te pytania.

11.30 -12:15

„W jaki sposób sprawisz, by więcej klientów odwiedziło właśnie Twój sklep?”, Jerzy Osika, Promedia

Marketingowe powiedzenie mówi, że „połowa pieniędzy przeznaczonych na reklamę jest wyrzucona w błoto, rzecz w tym, aby wiedzieć która”. W  czasach, gdy coraz szybciej zmieniają się zachowania zakupowe klientów, rosną ich wymagania w stosunku do sposobu komunikowania się z nimi, a my mamy coraz większy wybór narzędzi marketingowych, w tym nowoczesnych mediów, skuteczny marketing staje się dla sklepu meblowego coraz większym wyzwaniem.  Co pomoże Ci zwiększyć liczbę klientów odwiedzających Twój salon meblowy? Skorzystaj z okazji, by zyskać nowe inspiracje.

12:30 – 13:15

„Kierownik sklepu – skutecznym menedżerem i liderem zespołu”, Jerzy Osika, Promedia

Dlaczego nawet najlepsi sprzedawcy, awansowani na kierowników sklepów nie zawsze spełniają oczekiwania swoich pracodawców, pracowników i swoje własne? Co ułatwi Ci, jako kierownikowi sklepu, byś stawał się coraz bardziej skutecznym menedżerem, który sprawnie zarządza zespołem  współpracowników i jest dla nich autentycznym liderem?  Podczas tego spotkania zyskasz podpowiedzi, które sprawdzają się w praktyce.

13:30 – 14:15

„Jak sprzedasz klientowi tam, gdzie on jest?”, Jerzy Osika, Promedia

Klient chce kupować tam, gdzie jest, dlatego coraz częściej korzysta zarówno z zakupów w internecie, jak i w sklepach tymczasowych, tzw. pop-up stores, których popularność rośnie szybciej niż kiedykolwiek dotąd. Na zadane podczas badania firmy Cushman & Wakefield pytanie: „w jakich formatach będą rozwijać się Państwa sklepy”, aż 26 proc. odpowiedzi brzmiało „pop-up store”. Dowiedz się, jak Ty możesz na tym skorzystać, oferując meble i artykuły wyposażenia wnętrz.

18.05.2022 (środa)

10:30 – 11:15

„Perspektywy makroekonomiczne dla polskiej branży meblarskiej – Polska, Europa, Świat”, Paweł Antonik, Bank Pekao S.A.

11:30 – 12:15

„Produkty skarbowe dla polskiej branży meblarskiej”, Tomasz Bilski, Bank Pekao S.A.

13:45 – 14:15

„Wsparcie akredytowanych podmiotów w ocenie zgodności mebli i materiałów do ich produkcji”

Pełen program towarzyszący targom będzie dostępny na stronach targów Meble Polska i Home Decor.

***

O Ogólnopolskiej Izbie Gospodarczej Producentów Mebli:

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli została powołana 9 stycznia 1996 r. w celu  reprezentowania i obrony interesów zrzeszonych w niej podmiotów gospodarczych oraz kształtowania w obrocie gospodarczym zasad dobrego obyczaju i uczciwej konkurencji. Misją Izby jest integracja polskiej branży meblarskiej w celu skutecznego współuczestnictwa w kształtowaniu rozwoju polskiej branży meblarskiej, aktywne promowanie polskich mebli w kraju i na świecie oraz wspieranie dążeń do zapewnienia konsumentom pełnej satysfakcji z zakupu i użytkowania wyrobów polskiego przemysłu meblarskiego.