Chromoterapia, czyli prosty sposób na jesienno-zimową chandrę

Chwila relaksu i odprężenia we własnej łazience? Większość osób wie, że namiastkę domowego spa oraz dobre samopoczucie zagwarantuje nam np. wanna z hydromasażem. Nie wszyscy mają świadomość, że producenci oferują nam również opcję chromoterapii, która ma cudowne właściwości uzdrawiające zarówno nasze ciało, jak i duszę.

Tęczowe uzdrowienie

Kolory mają ogromny wpływ na nasz umysł i ciało, ale nie wszyscy wiedzą na czym to dokładnie polega. Każda komórka naszego ciała emituje inną częstotliwość drgań, podobnie jest z kolorami, które wpływają na określone części naszego ciała. Wiele naszych funkcji jest uzależnione od przysadki mózgowej, wrażliwej na światło. Chromoterapia jest więc zaliczana do metody leczniczej, uzupełniającej, nigdy jednak nie zastępuje leczenia, o czym należy pamiętać. Kolory mają różne właściwości. To jaki mamy nastrój, jak się czujemy, zależy od tego jaki kolor wybierzemy. Do najpopularniejszych kolorów o leczniczych właściwościach zaliczamy kolor czerwony, który jest odpowiedzialny za podwyższenie ciśnienia oraz wspomaga nasze krążenie. Jeśli chcemy pobudzenia i brakuje nam energii zażywamy kąpiel z czerwonym kolorem. Podobnie kolor pomarańczowy – nastraja optymistycznie, reguluje pracę naszego serca i wspomaga przemianę materii. Kiedy jednak po ciężkim dniu pragniemy wyciszenia, odpowiedni będzie kolor niebieski, który nas uspokoi i da ukojenie. Jednocześnie wspomaga leczenie reumantyzmu i choroby gardła. Należy pamiętać również o barwie fioletowej regulującej pracę gruczołów hormonalnych, pomocnej przy leczeniu chorób płuc, wątroby i nerek, a także białej zapewniającej nam dobre samopoczucie i czystość naszych myśli.

Wanna – nie tylko do kąpieli

W wannach marki SANPLAST dostępna jest opcja terapii ośmioma kolorami emitowanymi przez dwa punkty świetlne LED. Dzięki nim nasza kąpiel jest nie tylko przyjemna ale przede wszystkim daje poczucie równowagi oraz łagodzi różne napięcia i dolegliwości. Elektroniczny panel sterujący pozwala również na wybór jednego z 3 programów automatycznych:

1. Program rotacyjny – skokowa zmiana kolorów co 5 sekund,

2. Program energetyzujący – optymalne zaprogramowanie czasu i częstotliwości zmiany kolorów. Program energetyzujący ma na celu odnowę i wzmocnienie organizmu, łagodzi objawy chorób oraz dodaje sił witalnych. Program trwa 19 minut i pozwala na naładowanie życiowych akumulatorów,

3. Program relaksacyjny – płynna zmiana kolorów co 5 sekund.

Pamiętajmy aby w okresie kiedy szczególnie brakuje nam światła i otacza nas jesienna szara rzeczywistość, wprowadzać barwy do naszego organizmu. To na pewno pozwoli nam przetrwać jesienno- zimowe przesilenie i dopadający nas spadek sił. Już po pierwszej kąpieli będziemy mogli zauważyć zmiany jakie zajdą w naszym organizmie – przede wszystkim poprawę naszego samopoczucia.