Choinka pięknie przystrojona

Minimalistyczny? Glamour? A może klasyka? Niezależnie od stylu, w jakim przygotowujemy nasz dom na Boże Narodzenie, jest pewien magiczny składnik, bez którego nie wyobrażamy sobie świąt. To choinka. I to właśnie ona w pewien sposób narzuca nam pozostałe aranżacje i tworzy rodzinną atmosferę.

Tradycje w naszych domach są różne – niektóry zaczynają stroić domy już na początku grudnia, inni – dopiero tuż przed Wigilią. Są osoby, które co roku wybierają tę samą kolorystykę, są również takie, które nieustannie szukają nowych inspiracji. Jednak zazwyczaj najwięcej uwagi wszyscy poświęcają choince.

Iglaste drzewko wprowadza do naszych domów niepowtarzalną atmosferę, niezależnie od rodzaju, na jaki się zdecydujemy – może być naturalne (cięte lub w donicy), które do świątecznego wyglądu doda jeszcze cudowny zapach, albo wykonane z wysokiej jakości tworzywa – idealnie naśladujące te naturalne choinki, ale też białe, różowe lub oprószone śniegiem. Połączeniem drzewka sztucznego i naturalnego są choinki na pniu, gdzie na naturalnym pniu zamocowane są sztuczne gałązki oraz ozdoby w postaci jarzębiny, szyszek czy brokatu.

Z roku na rok rośnie popularność choinek w donicach – oczywiście tych odpowiednio ukorzenionych, które po świętach można przesadzić do ogrodu, gdzie będą cieszyć nasze oczy jeszcze przez wiele lat. Ich gama w Castoramie jest duża, możemy wybrać między innymi jodłę frasera, kaukaską, świerk srebrny, serbski i wiele innych. Jeśli zdecydujemy się na takie drzewko, zadbajmy o piękną oprawę doniczki – możemy ją wstawić w kosz wiklinowy, naturalny lub pomalowany na świąteczny kolor, wybrać odpowiednią osłonkę lub nawet owinąć elegancką tkaniną, pamiętając jednak, o jej regularnym podlewaniu, tu idealnie sprawdzi się jako dodatek podstawka pod donicę. 

Kiedy choinka zawita już do naszego domu i stanie w wybranym dla niej miejscu, zaczynamy dekorowanie. Warto wybrać dwa, maksymalnie trzy wiodące kolory i konsekwentnie dobierać ozdoby w tych barwach. Klasyka, czyli ponadczasowe połączenie czerwieni i złota, wpasuje się do każdego wnętrza, możemy też dodać trzeci kolor – na przykład granat, który jeszcze bardziej doda szyku tej kompozycji kolorystycznej. Styl skandynawski, gdzie minimalizm białych dodatków łączy się z ozdobami wykonanymi z naturalnych materiałów np. z drewna lub nawet z papieru. Kolejnym wartym zainteresowania stylem jest glamour, który w elegancki sposób łączy ze sobą srebro lub złoto orqz obecnie bardzo modne pastelowe odcienie. Stylowym dodatkiem mogą być tutaj również różnego rodzaju wstążki. 

Modne ostatnio brązy najczęściej pojawiają się w stylu vintage, ale zestawione ze złotem lub bordo stworzą wyrafinowaną aranżację. Innym nowym kolorem jest szampański – ten niezwykle elegancki odcień można znaleźć w Castoramie na ręcznie robionych bombkach De Lux, a także w większych zestawach, w których znajdziemy bombki o różnorodnej fakturze i satynowym bądź połyskującym wykończeniu. Dzięki takiej oprawie uzyskamy prawdziwie wykwintny efekt w stylu total look, a nasze drzewko i pozostałe dekoracje na  długo zostaną w pamięci odwiedzających nas gości.