Biurko dobre na każdy czas

Jest miejscem pracy, domowym warsztatem, przestrzenią w której rozwijamy swoje pasje. Biurko to dziś jeden z kluczowych mebli w naszym domu. Wybierzmy takie, które będzie odpowiadało naszym potrzebom.

Biurko towarzyszy nam i zmienia się wraz z nami. W zależności od tego, czy jeszcze się uczymy, pracujemy, czy przeszliśmy na tryb pracy zdalnej, czy też może lubimy mieć miejsce do rozwijania swojego hobby – potrzebujemy różnych rozwiązań. Co wcale nie oznacza, że musi to być za każdym razem inny mebel. Jeśli nasze biurko ma sprostać wielu zadaniom, wybierzmy takie które łatwo można zmieniać i rozbudowywać.

 

Biurko Worknest zaprojektowane przez Wiktorię Lenart będzie domowym miejscem kreatywności. Bazę stanowi drewniany stół z parawanem, który zyskuje dodatkowe możliwości wraz z dokładaniem do niego akcesoriów. Pojemniki, przyborniki czy zawieszki pozwalają zaaranżować niezwykle funkcjonalną przestrzeń roboczą w pokoju, warsztacie czy nawet firmowym open space. Dzięki ażurowemu parawanowi, możemy zestawiać biurka ze sobą i wydzielać poszczególne miejsca pracy, jednocześnie zapewniając użytkownikom prywatność i nie wprowadzając sztywnych podziałów.

Naturalny wybór

Mówi się, że to jak wygląda blat biurka, świadczy o osobowości tego, który przy nim pracuje. Niezależnie od tego, czy lubimy otaczać się stosem dokumentów, czy też na blacie chcemy mieć jedynie kartkę i długopis, dobierzmy biurko, które będzie dla nas wsparciem w codziennej pracy.

Dla miłośników minimalistycznych rozwiązań idealne będzie biurko z kolekcji Nature, które dla VOX zaprojektowała pracownia Tabanda. Możemy wybrać mebel z jedną lub dwiema szufladami w białym kolorze lub dekorze dębowym. Możemy też wybrać wariant, w którym jedna z wnęk pozostanie bez szuflady i będzie mogła służyć np. za schowek na laptopa. Szuflady nie posiadają prowadnic dzięki czemu mogą funkcjonować jako pojemniki, które możemy zabrać ze sobą, gdy potrzebujemy podręcznych akcesoriów do pracy w innym domowym pomieszczeniu.

Problemem wielu miejsc pracy są skręcające się na blacie kable od lampki czy laptopa. W biurku Nature sprytnie sobie z nimi poradzono – w tylnej części blatu znajduje się rynna zamykana klapką. Można w niej umieścić listwę elektryczną, podłączyć wszystkie niezbędne ładowarki i zabezpieczyć przed gromadzeniem się kurzu. Dla tych, którzy pracują bardziej analogowo, niż cyfrowo, będzie idealnym schowkiem na kredki, przybory do pisania czy akcesoria do prac manualnych.

Biurko szyte na miarę

Do domowego gabinetu albo klasycznego biura potrzeba czasem sprawdzonych rozwiązań: dużego, reprezentatywnego biurka, które pomieści segregatory, dokumenty czy elektronikę. Takie meble są zwykle masywniejsze, niż opisywane wcześniej propozycje. To przekłada się też na pojemność – klasyczne biurko pełni rolę podręcznego archiwum, więc ważne jest, by wykorzystywać maksymalnie przestrzeń składową. Po jednej stronie mamy zwykle np. ruchomy kontenerek lub szafkę – idealne miejsce na składowanie dokumentów i poszerzanie przestrzeni roboczej. Z drugiej – szuflady na przybory, notesy czy laptopa, gdy zechcemy go odłożyć, by zająć się innymi zadaniami.

Dziś także taka klasyka nabiera nowego oblicza. Marta Krupińska, projektantka VOX, stworzyła biurko Simple. Model o szerokości 140 cm to mebel w jej stylu – w pełni spersonalizowany, który możemy dostosować do swoich potrzeb. W tym biurku kolor korpusu, frontu, nóżek czy uchwytów, a także dodatki można dowolnie wybierać z palety kilku barw i wzorów. Można je też dowolnie zestawiać – wszystko za pomocą konfiguratora online. Liczne szuflady, regulowane wysokości półek w kontenerku, wygodny schowek tuż pod centralną częścią blatu i system cichego domyku sprawiają, że ten mebel sprosta najcięższym biurowym wymaganiom. W tylnej części blatu, pod uchylną klapką znajduje się rynna, w której można umieścić listwę elektryczną i wszelkie potrzebne ładowarki. Projektantka przewidziała także możliwości rozbudowy – obok rynny znajduje się listwa funkcyjna, w której można osadzić dodatkowe elementy, takie jak np. podpórkę pod tablet, przybornik czy inne dodatki.

O marce VOX:

VOX to marka wnętrzarska o unikatowym i uzupełniającym się portfolio produktów oraz usług związanych z urządzaniem mieszkań i domów.

W VOX wierzymy, że prawdziwa wolność zaczyna się w domu, a to jak mieszkamy ma ogromny wpływ na nasze życie. Dlatego nasze produkty powstają w odpowiedzi na realne potrzeby człowieka, w oparciu o metodologię design thinking. Pracują nad nimi multidyscyplinarne zespoły, w skład których, oprócz projektantów, wchodzą psychologowie, etnografowie czy socjologowie; a naszym celem jest nieustanny rozwój i dostarczanie kompleksowych rozwiązań wnętrzarskich. W ten sposób powstają stylistycznie dopasowane do siebie kolekcje mebli, podłóg, drzwi, dodatków oraz systemów ściennych i elewacyjnych.

VOX to także sieć salonów wyposażenia wnętrz w całej Polsce oraz platforma sprzedaży on-line vox.pl. Prawdziwą wolność tworzenia zapewniamy także konsumentom w ponad 50 krajach na wszystkich kontynentach, od Stanów Zjednoczonych, przez Rosję, aż po Australię i Tajwan.