Bee Creative – przestrzeń, która zaprasza do pracy

W warszawskim biurowcu Royal Wilanów powstała designerska, komfortowa, wysokiej klasy i zaprojektowana w zgodzie z naturą strefa coworkingowa Bee Creative.

Trend coworkingu na stałe wpisał się już w krajobraz rynku pracy. W Polsce swoje koncepty otwierają najwięksi światowi gracze. Tymczasem rodzime projekty radzą sobie równie dobrze i bez kompleksów zajmują swoje miejsce. Dla zawodów kreatywnych, freelancerów, którym znudziła się praca w domu, a także dla przedsiębiorców i pracowników firm, którzy chcą oderwać się od rutyny 
i powtarzalnych przestrzeni biurowych – dla nich wszystkich powstała autorska, coworkingowa strefa Bee Creative. Jej pomysłodawcą jest firma Capital Park, działająca na rynku nieruchomości komercyjnych. Przestrzeń zaprojektowano w stylu eklektycznym łączącym proste, minimalistyczne formy ze stylem boho. Fuzja odmiennych stylistyk pozwoliła na stworzenie kompozycji idealnej – o doskonałej prezencji i świetnej funkcjonalności.

Tworząc projekt strefy coworkingowej architekci zadbali o to, by wystrój kojarzył się z jego nazwą. „Bee” to w języku angielskim pszczoła oraz symbol pracowitości, które w połączeniu z przymiotnikiem „creative”, czyli twórczy, daje kompozycję idealnie opisującą przestrzeń w Royal Wilanów. W nawiązaniu do motywu przewodniego, 
w strefie dominuje natura i detale w kształcie plastra miodu. Wnętrze wypełnia dużo zieleni w postaci żywych roślin, dla najemców dostarczane są też ogólnodostępne świeże zioła i przyprawy. Wykorzystane do aranżacji materiały to przede wszystkim drewno i naturalny korek, które dodają ciepła i niezwykłego klimatu. Każdy element znajdujący się w Bee Creative jest miły dla oka i przyjemny w dotyku. Projektantom zależało na tym, by miejsce było komfortowe, takie, w którym z przyjemnością spędza się czas. Delikatne, stonowane kolory nawiązujące do krajobrazu łąki pozwalają użytkownikom strefy z jednej strony skoncentrować się na wykonywaniu obowiązków, z drugiej zaś złapać chwilę oddechu i nabrać sił do dalszej pracy. Wygodę zapewniają również specjalnie zaprojektowane dla tego miejsca meble – biurka, przegrody, zabudowa kuchenna, a chwilę rozrywki np. huśtawki. Za projekty odpowiadają rodzimi designerzy z biura projektowego 1ST Sketch Anna Pojawa.

– Bee Creative oferuje komfortową przestrzeń biurową w najwyższym standardzie. Tworząc tę strefę staraliśmy się, by każdy jej element, zarówno dotyczący wystroju, jak i wyposażenia był zaprojektowany z najwyższą dbałością pod względem estetyki 
i funkcjonalności – mówi Kinga Nowakowska, inicjatorka powstania strefy coworkingowej, dyrektor operacyjna i członek zarządu w Grupie Capital Park. Dodatkowo, dostępność oferty handlowej, usługowej oraz gastronomicznej w biurowcu, możliwość skorzystania z infrastruktury dla rowerzystów, sąsiedztwo pałacu królewskiego i parku w Wilanowie, to aspekty, które czynią pracę tutaj po prostu przyjemną.

Filarem do stworzenia Bee Creative była idea „drogi wyciszania”. Przestrzeń coworkingowa została zaaranżowana w taki sposób, by ułożenie pomieszczeń wynikało ze skali ich głośności. Poruszając się po wnętrzach można zauważyć, że drogę zaczynamy od głośniejszej kuchni, tuż obok znajduje się miejsce przeznaczone na posiłki, a dalej strefa chillout z huśtawkami i rowerami, których ruch kół przy okazji naładuje telefon. Wybierając miejsce do pracy możemy zdecydować się m.in. na przestrzeń typu open space lub odizolowane i wyciszone biuro.

Bee Creative to ok. 650 mkw., na których znajduje się 20 pokoi biurowych, sale konferencyjne oraz wspólna przestrzeń obejmująca 22 w pełni ergonomiczne 
i doskonale wyposażone stanowiska. To także miejsce przyjazne zwierzętom, do pracy można bowiem zabrać swojego pupila.

***
Royal Wilanów to nowoczesny budynek biurowo-usługowy usytuowany w samym sercu Wilanowa, naprzeciwko ratusza dzielnicy i w prestiżowym sąsiedztwie Pałacu Wilanowskiego. Dzięki wyjątkowej lokalizacji w otoczeniu zieleni, charakterystycznej bryle oraz wyjątkowej ofercie handlowo-usługowej, Royal Wilanów stanowi zarówno komfortowe miejsce pracy, jak i punkt spotkań oraz zakupów mieszkańców Wilanowa i okolic. Na czterech kondygnacjach obiektu znajduje się 29 787 mkw. nowoczesnej, funkcjonalnej powierzchni biurowej klasy A+ oraz blisko 7 tys. mkw. Powierzchni handlowo-usługowo-gastronomicznej. Dla komfortu pracowników i gości obiektu przygotowanych zostało 931 miejsc parkingowych. Budynek został zaprojektowany z dbałością o środowisko i samopoczucie użytkowników, co jest potwierdzone przez certyfikat BREEAM International, Europe Commercial 2009 na poziomie VERY GOOD.
Capital Park jest doświadczoną i uznaną firmą inwestycyjną na rynku nieruchomości w Polsce, od grudnia 2013 roku notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Grupa stworzyła wysokiej jakości portfel nieruchomości składający się z nowoczesnej powierzchni biurowej i handlowej klasy A, obejmujący przede wszystkim takie aktywa jak Eurocentrum Office Complex czy Royal Wilanów oraz jest w trakcie rewitalizacji flagowego projektu wielofunkcyjnego w centrum Warszawy – dawnej fabryki Norblina. Grupa zarządza portfelem nieruchomości o łącznej powierzchni 304.000 mkw. i wartości rynkowej 2,6 mld PLN, z czego 78% stanowią nieruchomości zlokalizowane w Warszawie – najbardziej perspektywicznym rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej.