Bateria Franke Icon Semi-Pro w finale konkursu „Dobry Wzór 2023”

Decyzją jury konkursu „Dobry Wzór”, w którego skład wchodzą przedstawiciele polskiego biznesu, sztuki, kultury i nauki, bateria Icon Semi-Pro marki Franke została zakwalifikowana do ścisłego finału. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbędzie się na gali finałowej konkursu już 27 października br.

Icon Semi-Pro to tegoroczna nowość od Franke, która uzupełnia linię baterii Icon. Model ma prostą nowoczesną formę oraz wykończenie w matowej czerni, co jest odpowiedzią na najważniejsze trendy w urządzaniu kuchni. Wyposażony jest w ruchomą wylewkę, która umożliwia precyzyjne sterowanie strumieniem wody. Wylewka ma uchwyt magnetyczny, który pozwala jej samoczynnie wracać na swoje miejsce.

Icon Semi-Pro ma również funkcję prysznica, która jest niezastąpiona do opłukiwania delikatnych warzyw i owoców oraz mycia większych naczyń, które nie mieszczą się w zmywarce. Po przełączeniu na zwarty strumień laminarny można szybko napełniać naczynia i wykonywać inne czynności bez rozpryskiwania wody. Nowość od Franke może być instalowana zarówno na wyspie kuchennej, jak i w ciągu zabudowy pod górnymi szafkami. Oryginalne wzornictwo i wysoka funkcjonalność sprawiły, że bateria zdobyła już prestiżową nagrodę „Red Dot 2023”.

Konkurs „Dobry Wzór” to najstarsza tego typu inicjatywa w Polsce. Promuje najlepiej zaprojektowane produkty i usługi dostępne na naszym rynku. Znak „Dobry Wzór” jest przyznawany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego od ponad 30 lat. www.franke.pl