Azyl domowego SPA

W ciągu ostatnich kilku tygodni nasze życie zmieniło się w sposób, który jest zaskoczeniem dla całego świata. W odstresowaniu się w tej trudnej dla wszystkich sytuacji pomóc nam może… łazienka!

W Internecie krąży wiele rad, jak uporać się ze stresem, którego dostarcza nam konieczność izolowania się w swoich domach. Wiele z nich, jest bardzo cennych. Warto więc nie rezygnować z ruchu – choćby 15-minutowy trening pod dyktando internetowego trenera może poprawić nam nastrój i polepszyć kondycję. Od kilku dni wolno, pamiętając o aktualnych wymogach bezpieczeństwa i higieny, zażywać ruchu w parkach i lasach.

Skoro większość doby spędzamy z najbliższymi w domu, dobrze też jest zadbać o nasze otoczenie. Zmobilizuj więc domowników do regularnych porządków – wszystkim będzie milej, przebywać w czystym i schludnym wnętrzu. Wiosenna aura nastraja optymistycznie. Kwarantanna daje nam unikatową możliwość nacieszenia się nią – również podczas home office. Uporządkuj więc balkon i przenieś na niego swoje stanowisko pracy. Zamów przez Internet zioła i kwiaty – swoją urodą i pięknymi zapachami umilą dni i coraz dłuższe wieczory, które będziecie mogli spędzać na tarasach i balkonach. Od razu poczujesz się lepiej!

Ugotuj coś pysznego! Czas kwarantanny to świetna okazja do nauki. Na przykład któregoś z dań z ulubionej kuchni. Kulinarne eksperymenty mogą być świetną zabawą dla całej rodziny – jeśli więc szukacie pomysłów czym zainteresować znudzonych najmłodszych, przydzielcie im jakieś zadanie.

Mimo starań, czas spędzony w domu w ramach izolacji, potrafi dać w kość. Co gorsza, długotrwały stres może mieć zgubny wpływ na naszą odporność. Dlatego, by złapać nieco dystansu do świata, warto zafundować sobie odrobinę relaksu w domowym zaciszu. A najlepszym do tego miejscem jest łazienka, w której możemy, choć na chwilę, odciąć się od negatywnych bodźców, złych wiadomości i pobyć sam na sam ze swoimi myślami. Relaksująca, długa kąpiel to świetna okazja, żeby wyciszyć emocje. Wiele Pań narzeka na brak możliwości umówienia się do fryzjera i kosmetyczki. Może to nie całkiem to samo, ale poprawmy sobie humor zabiegami  w domowym SPA – nałóżmy maseczkę na twarz, odżywkę na włosy i wypeelingujmy ciało. Przygaszone światło i zapachowa świeca pomogą się nam odprężyć. Do tego ulubiona muzyka, lub ciekawy audiobook.

„Łazienka może stać się naszym azylem w tym trudnym dla wszystkim w czasie. Pozwoli nam się odprężyć, złapać dystans i zebrać siły, by dalej stawiać czoła nowym wyzwaniom i być oparciem dla najbliższych. Długa, relaksacyjna kąpiel w wannie lub pod prysznicem w zaciszu swojego domu to doskonały sposób na pozbycie się stresu.” – podkreśla Robert Rachowski Product Manager SANPLAST SA.

Language versions »