Arcadia – najnowsza kolekcja grafik ściennych marki Glamora dostępna w salonach Dekorian Home

Podczas kwietniowych targów wnętrzarskich w Mediolanie w swoim showroomie w tym mieście włoska marka Glamora zaprezentowała kolekcję “Arkadia” – dziesięć wielkoformatowych grafik ściennych inspirowanych antykiem. Za sprawą salonów Dekorian Home te wyjątkowe tapety są już dostępne także w Polsce.

Mitologiczni herosi, bohaterowie eposów, motywy znane z ceramiki i architektury starożytnej Grecji i Rzymu to w naszej kulturze wzorzec ponadczasowego piękna i harmonii. Najnowsza limitowana kolekcja Glamory oddaje hołd dziedzictwu przeszłości, proponując jednocześnie współczesną wizję wnętrz inspirowanych klasyką. Te niezwykłe tapety już można kupić w salonach wyposażenia wnętrz Dekorian Home.

fot. Dekorian Home

Antyk w nowym wydaniu

Kolekcja “Arkadia” to dziesięć wielkoformatowych grafik ściennych zaprojektowanych z myślą o nadaniu współczesnym wnętrzom monumentalności i wyrafinowanej elegancji, z jaką kojarzą się wnętrza willi rzymskich patrycjuszy. Graficzne motywy mitologicznych postaci i elementów klasycznej architektury, jak pilastry i kapitele kolumn, wzbogacone o motywy roślinne i kojarzące się z przepychem struktury, przedstawiono w taki sposób, aby stwarzały wrażenie wielu planów i pozwalały na zabawę przestrzenią i jej scenograficzne wręcz kształtowanie.

Każda z grafik, a właściwie tematów z kolekcji “Arkadia” składa się z dwóch modułów figuratywnych (A i B) oraz dwóch modułów uzupełniających – moduł C to powtórzenie geometrycznego wzoru wykorzystanego w dwóch głównych modułach, który nawiązuje bądź to do kolumnady, bądź regularnie ułożonej sztukaterii, mozaiki lub starannie udrapowanej tkaniny, wprowadzając element przestrzennej iluzji. Z kolei jednobarwny moduł D wykonany jest z materiału o nazwie GlamVelour – miękkiej ekologicznej alcantary, która nadaje powierzchni ekskluzywną fakturę miękkiego zamszu.

fot. Dekorian Home

Dodatkowym elementem, który pozwala na personalizację aranżacji, są metalowe profile w kolorze mosiądzu lub platyny. Można zastosować jako element dzielący poszczególne strefy lub płaszczyzny.

Jak pompejańskie freski

Kolekcja “Arkadia” utrzymana jest w ciepłych, neutralnych tonach odwołujących się do naturalnych pigmentów, jakich używano w czasach antyku – organicznych zieleniach, kojących błękitach, ziemistych odcieniach zamszu i tytoniu oraz spalonych słońcem ochrach i sjenach.

Wśród motywów znajdziemy urzekające rzeźbiarską subtelnością postaci rzymskich bogiń domowego ogniska (Vesta) i łowów (Diana), znanych ze starogreckich malowideł herosów, jak Kastor i Polideukes (Dioscuri), mityczne skrzydlate sfinksy (Sfinx), a także wkomponowane w architektoniczne cytaty wspaniałe rzymskie wazy (Silvanus i Faunus).

Każda z dziesięciu grafik dostępna jest w jednym, starannie opracowanym wariancie kolorystycznym, który podkreśla jej wielkoskalowość i rzeźbiarską estetykę, a także współgra ze strukturą poszczególnych materiałów.

fot. Dekorian Home

Miły dla oka i miękki w dotyku niczym aksamit GlamVelour jest dostępny w czterech odcieniach: ecru, London smoke grey, szałwiowa zieleń i camel. Z kolei moduły A, B i C wykonane są na podłożu GlamCanvas o widocznym wiskozowym splocie, który – zsynchronizowany z nadrukiem – odwzorowuje fakturę malarskiego płótna bądź innych szlachetnych tkanin. Dzięki podkładowi TNT oraz wykończeniu powierzchni za pomocą mineralnego pyłu i wodnych żywic akrylowych, materiał nie tylko szlachetnie wygląda, lecz także jest wyjątkowo odporny na ścieranie i plamy – zabrudzenia można zmyć wilgotną szmatką. Nadaje się również do zastosowania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności – jak łazienka czy kuchnia.

Klucz do Arkadii

Najnowsza kolekcja Glamory daje projektantom możliwość tworzenia wnętrz, w których antyczne umiłowanie piękna i harmonii idzie w parze ze współczesnymi potrzebami. Jej walory najpełniej wybrzmią w przestronnych wnętrzach na planie otwartym – przestrzeniach biurowych, hotelowych lobby czy restauracjach. Znakomicie sprawdzi się w rewitalizowanych przestrzeniach postindustrialnych, wnętrzach o estetyce modernistycznej lub brutalistycznej. Możliwość dowolnego komponowania modułów i zestawiania materiałów o różnej strukturze pozwala eksperymentować z iluzją optyczną i grać przestrzenią.

fot. Dekorian Home

Grafiki ścienne Glamora – także najświeższe i limitowane kolekcje, jak “Arkadia” – w Polsce dostępne są tylko w salonach wyposażenia wnętrz Dekorian Home. To marka premium, znana z wysokiej jakości i starannie dopracowanego wzornictwa. Ogromne bogactwo kolekcji i wzorów – od spektakularnych, które staną się centralnym elementem aranżacji, po subtelne, będące delikatnym tłem – pozwala dobrać grafikę do każdego wnętrza, niezależnie od jego wielkości i przeznaczenia, a także od estetycznych upodobań użytkowników. Wszystkie tapety Glamory powstają ze starannie dobranych materiałów – nie zawierają szkodliwych substancji, więc nie mają negatywnego wpływu na zdrowie użytkowników.

źródło: Dekorian Home