Ambitne plany salonów Agata S.A. – firma umacnia swoją pozycję w mniejszych miastach

Agata S.A., wiodąca firma w branży meblarskiej, otwiera kolejny salon wyposażenia wnętrz w województwie podkarpackim. Dynamiczny rozwój marki i bardzo dobre wyniki spółki sprawiają, że marka zaznacza swoją obecność nie tylko w największych aglomeracjach, ale też mniejszych miastach. Już od połowy sierpnia z oferty salonów Agata będą mogli korzystać  mieszkańcy Stalowej Woli i okolic.  

 

Agata S.A. stale rozwijają rynek wyposażenia wnętrz zarówno pod względem dostępu do szerokiego asortymentu, jak i inwestycji w nowe punkty sprzedaży detalicznej. Zgodnie z planami strategicznymi, firma planuje budowę średnio 3 nowych salonów rocznie do 2020 roku, powiększając tym samym powierzchnię handlową o prawie 200 tys. m2.

 

Aktualnie wprowadzamy nowy format obiektu handlowego – salon jednokondygnacyjny, o powierzchni zabudowy ok. 6 200 m2 i przestrzeni ekspozycyjnej na poziomie 5 tys. m2. Jednym z naszych założeń jest to, aby nowe obiekty handlowe wpisywały w istniejącą zabudowę i charakter danego miasta, dlatego w przypadku Stalowej Woli zdecydowaliśmy się na budowę Salonu w  ramach istniejącej już GALERII VIVO – komentuje Marcel Rodak, Dyrektor ds. Rozwoju Agata S.A.

 

Sieć Salonów Agata rozwija się na terenie całej Polski. Marka inwestuje nie tylko w największych aglomeracjach, ale również w miastach o mniejszej liczbie ludności. Budowa salonu Agata S.A. w Stalowej Woli rozpoczęła się w grudniu 2016 i trwała 8 miesięcy. Oficjalne otwarcie salonu nastąpi 18 sierpnia i dla odwiedzających zostały przygotowane atrakcyjne promocje.

 

Do tej pory mieszkańcy Stalowej Woli czy Tarnobrzega musieli odbyć ponad godzinną podróż, aby odwiedzić nasz salon w Rzeszowie. Chcemy systematycznie ułatwiać dostęp do naszej oferty, dlatego nie tylko budujemy nowe salony, ale też inwestujemy w rozwój e-commerce, czyli sprzedaż mebli i artykułów wyposażenia wnętrz przez Internet    dodaje Marcel Rodak, Dyrektor ds. Rozwoju Agata S.A.

 

Pojawienie się dużego salonu sprzedaży w danym mieście to również wymierne korzyści dla społeczności lokalnej, ponieważ każda nowa inwestycja to dodatkowe miejsca pracy. Dzięki salonowi Agata w Stalowej Woli pracę znajdzie ok. 70 mieszkańców miasta. Potrzebni będą m.in. sprzedawcy, kasjerzy, magazynierzy, serwisanci, projektanci mebli kuchennych, specjaliści ds. dokumentacji księgowej, a także osoby na stanowiska kierownicze. Wachlarz stanowisk przy tak dużej skali inwestycji jest na tyle szeroki, że szansę na rozwój kariery będą miały zarówno osoby
z doświadczeniem, jak i rozpoczynające pracę zawodową.

 

 

O Agata SA.:

Agata S.A. to sieć wielkopowierzchniowych salonów mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz w Polsce; obejmująca 21 wielkopowierzchniowych salonów zlokalizowanych zarówno w dużych, jak i średnich miastach w całym kraju. Agata S.A. poprzez punkty sprzedaży detalicznej i e-commerce oferuje kolekcje do pokoju dziennego, dziecięcego, sypialni, jadalni i kuchni, a także szeroką gamę produktów i akcesoriów do aranżacji wnętrz. Marka zapewnia dostęp do artykułów ponad 250 krajowych i zagranicznych producentów kilkudziesięciu marek własnych oraz szerokiego grona doradców, projektantów i ekspertów.

 

Więcej o Agata S.A: www.agatameble.pl

Dodaj komentarz

KontaktPolecane firmyProjektanciDodaj ogłoszenie