Aerator, termostat i mgiełka – nowoczesna armatura to nie fanaberia

Kiedy aranżujemy przestrzeń mieszkalną, pragniemy, aby wszystko było jak najbardziej praktycznie i wygodne w obsłudze. Z oczywistych względów także estetyka wykorzystanych materiałów wykończeniowych jest dla nas równie istotna. W kontekście armatury sanitarnej producenci coraz częściej wyposażają ją w nowoczesne rozwiązania technologiczne, które z jednej strony umilają nam czas spędzony w łazience, z drugiej natomiast pozwalają na oszczędność wody.

Design idzie w parze z funkcjonalnością
W dzisiejszych czasach z łatwością jesteśmy w stanie urządzić swoją łazienkę w taki sposób, aby była funkcjonalna i jednocześnie dobrze prezentowała się wizualnie. Jednym z głównych działań, które musimy podjąć, jest wybór odpowiedniej armatury sanitarnej. Chcemy dopasować ją do całości aranżacji, aby harmonijnie komponowała się z pozostałymi elementami wystroju. Armatura przeważnie służy nam przez wiele lat. Wymieniamy ją głównie w przypadku uszkodzeń lub całkowitej zmiany wystroju. Przy pracach wykończeniowych, każdy element wpływający na ostateczny wystrój jest ważny. W przypadku armatury należy skoncentrować się nie tylko na szeroko rozumianej estetyce, ale także na aspektach praktycznych.

Wygodna oszczędność
Dużą popularnością cieszą się baterie termostatyczne, które zapobiegają skutkom niespodziewanych zmian temperatury. Bateria termostatyczna eliminuje także jeden z najczęstszych problemów związanych z codziennym prysznicem – znalezieniem odpowiedniej temperatury wody. To rozwiązanie zastosowano m.in. w kolumnie natryskowej z serii KVADRATO marki Laveo.

Innym elementem, na który warto zwrócić uwagę podczas wyboru armatury łazienkowej, jest słuchawka prysznicowa. Biorąc prysznic, nie zastanawiamy się, ile wody zużywamy. To błąd, który prowadzi z jednej strony do dużo wyższych rachunków, jakie płacimy za media oraz ma negatywny wpływ na środowisko naturalne (co w dzisiejszych czasach jest być może problemem najistotniejszym). W tym kontekście idealnym rozwiązaniem wydaje się wykorzystanie słuchawki ze strumieniem tzw. mgiełki, która daje nam szansę zaoszczędzić wodę, a przy okazji pozwala nam czuć się przyjemnie zanurzonym w ciepłej chmurze. Jest to idealne rozwiązanie na relaks po dniu ciężkiej pracy. Strumień tego typu możemy znaleźć m.in. w produktach z serii PRETTO od Laveo.

Z kolei aerator, czyli napowietrzacz, to chyba jeden z najmniejszych elementów armatury, który również pozwoli nam zaoszczędzić wodę. Występuje zarówno w bateriach łazienkowych, jak i kuchennych i znajduje się na końcu wylewki. Dzięki małej siateczce, w którą został wyposażony, pozwala ograniczyć zużycie wody, a jednocześnie zwiększyć objętość jej strumienia. Rozwiązanie to zostało wykorzystane we wszystkich kolekcjach marki Laveo.

Łazienka jest miejscem, z którego korzystamy wszyscy, dlatego warto zadbać o każdy szczegół oraz połączyć nowoczesny design z funkcjonalnością.

Dodatkowe informacje:

Laveo to polski producent armatury sanitarnej, która łączy w sobie modny design i najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. W asortymencie marki dostępne są: baterie łazienkowe, natryski, baterie zlewozmywakowe, zlewozmywaki granitowe oraz okapy. Producent oferuje także akcesoria łazienkowe i kuchenne. Produkty tej marki doceniane są zarówno przez fachowców i architektów, a przede wszystkim przez klientów. Marka Laveo regularnie wygrywa konkursy branżowe poświęcone designowi oraz architekturze wnętrz. Tylko w tym roku otrzymała następujące nagrody:

• Złote Ville 2019 w kategorii Armatura Łazienkowa – dwie nagrodzone kolekcje – PRETTO i EVORA
• Łazienka Wybór Roku 2019 w kategorii Baterie, panele i zestawy prysznicowe – nagrodzona kolekcja PRETTO
• Diament Meblarstwa 2019 w kategorii Strefa Łazienki – Wyposażenie Łazienki – nagrodzona kolekcja ALEA.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.laveo.pl