5 sprawdzonych sposobów na przechowywanie w pokoju dziecka

Organizacja dziecięcych zabawek, drobiazgów, podręczników i pomocy naukowych może być prawdziwym wyzwaniem, ale i… zabawą! Jak sobie z nią poradzić i sprawić, że każda rzecz znajdzie swoje miejsce? Przedstawiamy 5 sprawdzonych sposobów na przechowywanie w pokoju dziecka.

Pokoje dziecięce rządzą się swoimi prawami. Zazwyczaj łączą w sobie kilka funkcji jednocześnie, przez co wymagania, co do ich funkcjonalności są większe. Jak pogodzić ze sobą ulubione maskotki, książki, zeszyty, elektronikę czy stosy ubrań, których rozmiary szybko się zmieniają? Na szczęście są na to sprawdzone patenty.

1. Łóżko z pojemnikiem – pomieści wszystko, nie tylko sen

Pojemnik na pościel może pomieścić ​znacznie więcej niż ​kołdry i poduszki. W pokoju dziecka łóżko z pojemnikiem lub wysuwaną szufladą na pościel może pełnić funkcję dodatkowej szafy czy komody na przeróżne szpargały. Możesz włożyć do niego sezonowe ubrania, koce, ​gry planszowe czy różne drobiazgi zapakowane w ​niewielkie pudełka. W ten sposób zaprowadzisz porządek we wnętrzu pokoju i zyskasz dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Kliknij i zobacz łóżko Weston.

Kliknij i zobacz łóżko Nepo Plus.

Kliknij i zobacz łóżko Holten.

Kliknij i zobacz łóżko Wesker.

2. Pudła i pojemniki na zabawki (i nie tylko)

Sterty zabawek, puzzli i pluszaków to częsty widok w pokojach dziecięcych. Żeby wprowadzić do wnętrza ład i porządek wcale nie trzeba się ich pozbywać. Wystarczy zaopatrzyć się w funkcjonalne pojemniki do przechowywania – kartonowe pudła czy naturalne lub metalowe kosze. Po całym dniu zabawy trzeba tylko pozbierać zabawki do pojemników i… gotowe!

Kliknij i zobacz szeroką ofertę koszy i koszyków..

Kliknij i zobacz wszystkie pojemniki do przechowywania.

3. Ściana to też schowek – zaoszczędź przestrzeń na podłodze

Jeśli wnętrze jest niewielkie warto wykorzystać potencjał ściany. Wiszące półki pozwolą zaoszczędzić miejsce na podłodze i ułatwią przechowywanie. Można wykorzystać je jako domową biblioteczkę, miejsce na dekoracje lub przydatne drobiazgi. Jeśli na blacie ustawimy również lampkę zyskamy ciekawą dekorację.

Kliknij i zobacz wszystkie meble z kolekcji Nepo Plus.

Kliknij i zobacz wszystkie meble z kolekcji Wesker.

Kliknij i zobacz wszystkie meble z kolekcji Weston.

4. Szafa na duże i małe potrzeby

Jeśli tylko przestrzeń na to pozwoli w pokoju dziecka powinna znaleźć się szafa. Wyposażona w przestrzenie na wieszaki i praktyczne półki pomoże posegregować ubrania, bieliznę i zabawki. Dobrze wybrać model z szufladami – doskonale sprawdzą się jako podręczne schowki na wiele drobiazgów, które położone na widoku mogłyby wprowadzać niepotrzebne zamieszanie. Szafę z kolekcji Modeo można dowolnie zaprojektować, samodzielnie decydując nie tylko o jej wyglądzie, ale też ilości półek czy wysokości położenia drążka.

Zobacz kolekcję Modeo.

Zobacz szeroką ofertę szaf.

ZObacz kolekcję Malcolm.

5. Otwarte regały – nie chowaj, wyeksponuj!

Kto powiedział, że w uporządkowanym wnętrzu nic co zbędne nie powinno stać na widoku? Nic podobnego. W funkcjonalnej aranżacji pokoju dziecka przydadzą się pakowne, otwarte regały z mnóstwem miejsca na różne gadżety. W wydzielonych przestrzeniach można poukładać książki, ulubione planszówki i elektronikę. Rzeczy, których dziecko używa częściej powinny być zlokalizowane w jego zasięgu. Na wyższych półkach można ustawić wszystkiej rzadziej używane przedmioty lub dekoracje.

Kliknij i zobacz regał Nepo Plus.

Kliknij i zobacz regał Wesker.

Kliknij i zobacz regał Luca Juzi.

Odkryj więcej pomysłów na przechowywanie w pokoju dziecka na brw.pl oraz w salonach Black Red White w całej Polsce.