5 produktów wyposażenia wnętrz, które lepiej kupować stacjonarnie

  • Ponad połowa Polaków ceni sobie jakość materiałów i elementów wyposażenia wnętrz – wynika z ostatniego raportu “Mieszkałbym. Czego od domu oczekują Polacy” przeprowadzonego przez ThinkCo.
  • W dobie rosnącej popularności e-commerce, zakupów wnętrzarskich nadal chętnie dokonujemy stacjonarnie.
  • Podłogi drewniane, drzwi, listwy przypodłogowe, tapety i panele ścienne to kategorie produktów, które lepiej kupić podczas osobistej wizyty w sklepie.

Dla 57% respondentów duże znaczenie w trakcie urządzania domu ma jakość materiałów i elementów wyposażenia. Równie ważna jest estetyka i styl wykończenia, a dopiero później cena – wynika z ostatniego raportu “Mieszkałbym. Czego od domu oczekują Polacy”, ThinkCo. Nic dziwnego, że Polacy, nadal chętnie wybierają stacjonarne zakupy, mimo rosnącej popularności e-commerce. Potwierdzają to obserwacje z branży wyposażenia wnętrz.

Dlaczego zakupy wyposażenia wnętrz warto robić stacjonarnie?

– Nasi klienci doceniają możliwość zobaczenia produktów osobiście, co pozwala im upewnić się, że dokonany wybór spełni ich oczekiwania. Wielokrotnie słyszymy także opinie, że dzięki profesjonalnemu doradztwu naszych specjalistów unikają problemów technicznych, z którymi mieliby do czynienia w przypadku zakupów internetowych – wyjaśnia Marta Szoszorowska – Synowiecka, współwłaścicielka w gdańskiej firmie Ika-Kolor, która od 37 lat specjalizuje się w sprzedaży i montażu materiałów wykończeniowych do wnętrz.

Możliwość percepcyjnego obejrzenia, a nawet wypróbowania produktu i zweryfikowania jego jakości przed zakupem, spersonalizowana oferta, wsparcie techniczne, doradztwo i obsługa posprzedażowa to jedne z największych zalet stacjonarnych zakupów.

Szeroki asortyment dostępny na miejscu, to wiele interesujących propozycji na wnętrze, ale i ogromna inspiracja dla tych, dla których wizja i pomysł na własne “M” nie jest wcale tak oczywista. Dodatkowo galeria posiada dużą bazę architektów, którzy pomogą klientowi zaprojektować jego przestrzeń oraz zaplanować zakupy zgodnie z posiadanym budżetem – mówi Magda Kupis – Bojakowska, dyrektor kreatywny Galerii Wnętrz City Meble w Gdańsku.

5 produktów wyposażenia wnętrz, które lepiej kupować stacjonarnie

Wśród produktów, które warto kupować stacjonarnie są podłogi drewniane, drzwi, listwy przypodłogowe, a także tapety oraz panele ścienne.

1. Podłogi drewniane

Podłogi drewniane są oryginalnym materiałem wykończeniowym, który ze względu na różnorodność usłojenia i liczbę sęków, trudno wybrać ze zdjęcia online lub niewielkiego wzornika. Oprócz walorów estetycznych, w salonie stacjonarnym możemy dowiedzieć się, jaki rodzaj drewnianej podłogi pasuje do naszego stylu życia, jak ją konserwować oraz jaki dobrać podkład. W przypadku zakupu z montażem, eksperci ze sklepu stacjonarnego mogą sprawdzić poziom wilgotności i nasłonecznienie, na podstawie których dobiorą najlepsze rozwiązanie do wnętrza. Po wyborze podłogi drewnianej niezmiernie ważna jest również możliwość skorzystania z obsługi posprzedażowej, kiedy zapomnimy jak pielęgnować podłogę lub co zrobić, gdy ją uszkodzimy.

2. Drzwi

Wybierając drzwi w salonie stacjonarnym, mamy możliwość skorzystania z profesjonalnego doradztwa w zakresie wyboru oklein, dostosowania modelu do funkcji pomieszczenia, dobrania najbardziej wygodnych i trwałych klamek czy uchwytów. Obsługa wyjaśni, które drzwi wymagają podcięcia wentylacyjnego, kiedy zdecydować się na odwrotną przylgę oraz w jakiej sytuacji lepiej zdecydować się na lewe lub prawe drzwi. Możemy przekonać się, które modele są dobrej jakości i zapytać sprzedawców, którzy producenci oferują najtrwalsze rozwiązania.

– Szereg czynników wpływa na finalne użytkowanie drzwi, a ich wymiana wiąże się z reguły ze sporym remontem. Zakup drzwi w internetowym sklepie może przysporzyć dużo problemów, a w przypadku zamówienia niewłaściwego produktu wiązać się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów – przestrzega Marta Szoszorowska – Synowiecka.

Decydując się na drzwi w lokalnym salonie, podobnie jak w przypadku zakupu podłogi, możemy zdecydować na zakup z usługą montażu, który jest objęty niższą, 8-procentową stawką VAT.

3. Listwy przypodłogowe

Listwy przypodłogowe m.in. zabezpieczają ścianę przed zniszczeniem i wilgocią oraz maskują dylatacje, czyli niewielkie szczeliny przy ścianie, które muszą pozostać po położeniu podłogi. Dostępne rozwiązania różnią się między sobą materiałem, kształtem i kolorem, ale są zazwyczaj sprzedawane w kawałkach o długości 2,8 lub 2 mb. Zakup stacjonarny nie tylko eliminuje trudność z dostawą i ewentualne uszkodzenia, ale także pozwala wybrać model o odpowiedniej jakości, trwałości i walorach estetycznych z dostępnego w sklepie wzornika. Możemy skorzystać również z doradztwa w kalkulacji liczby potrzebnych listew lub zdecydować się na ich montaż.

4. Tapety

Wykonane z najlepszej jakości materiałów, ekskluzywne tapety są z reguły sporym wydatkiem, dlatego wyboru konkretnego wzoru warto dokonać w salonie, który posiada najnowsze katalogi i wzorniki, a także zapewnia specjalistyczne doradztwo w zakresie ich montażu. To szczególnie ważne, jeśli planujemy tapetę w pomieszczeniu narażonym na działanie wody. Dzięki wizycie w sklepie stacjonarnym możemy się m.in. dowiedzieć, w jaki sposób zabezpieczyć ją przed wilgocią.

5. Panele ścienne

Wybór lameli oraz paneli ściennych 3D jest aktualnie tak szeroki, że trudno samodzielnie znaleźć takie, które mają spełniać swoją rolę. Podczas wizyty w salonie stacjonarnym możemy zobaczyć i dopasować do podłogi lub innych elementów wyposażenia wnętrza, m.in. panele akustyczne na filcu, panele drewniane lub lamele, które mogą różnić się między sobą materiałem, grubością, wysokością czy kolorem.

***
Ika-Kolor to sieć czterech salonów stacjonarnych z materiałami wykończeniowymi zlokalizowanych w województwie pomorskim, w: Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej 470 oraz przy al. Grunwaldzkiej 211 w Galerii Wnętrz City Meble, Rumi i Starogardzie Gdańskim. Firma od 37 lat specjalizuje się w sprzedaży i doradztwie w zakresie podłóg, drzwi, listew przypodłogowych, tapet, wykładzin oraz sztukaterii.

Źródło: Ika-Kolor