Szkło w łazience – ponadczasowy trend na transparentne aranżacje

Diament wśród materiałów

 

Właściwości szkła są znane ludzkości już od wieków. Rozwój technologii oraz nowe możliwości uszlachetniania sprawiły, że ten niegdyś kruchy materiał stał się dziś trwały, wytrzymały, a co za tym idzie – także bezpieczny. Atrakcyjność szkła nie przemija – wciąż pozostajemy pod urokiem jego wyjątkowej elegancji, połysku, blasku, podobieństwa do szlachetnych kruszców oraz zdolności przepuszczania światła. Nie bez znaczenia są także jego właściwości użytkowe. Jest łatwe w obróbce i formowaniu. Z kolei gładka powierzchnia sprawia, że wykorzystywane jest także jako materiał spełniający wysokie wymogi higieniczne. Dzięki niemu możliwe jest wydzielenie stref i optyczne powiększenie pomieszczenia. To właśnie te cechy sprawiły, że stosowane jest na szeroką skalę także w łazienkach.

Technologia pod szklaną osłoną


Przycisk TECElux mini
Fot. TECE

Przycisk TECElux mini

Fot. TECE

Terminal TECElux
Fot. TECE

Terminal TECElux
Fot. TECE

 

Bezdotykowe spłukiwanie umożliwia także inspirowany funkcjonalnością terminala szklany przycisk TECElux mini. Produkt posiada czujnik ruchu i może być obsługiwany bezdotykowo. Wyposażony jest także w nowoczesną technologię LED podświetlającą kontury klawiszy. W połączeniu z ramką instalacyjną może być zlicowany z płaszczyzną ściany. Zmiany ustawień elektronicznych, np. spłukiwanie higieniczne, funkcja czyszczenia, obsługa bezdotykowa, dokonywane są za pomocą pilota.
Oba rozwiązania dostępne są zarówno w wersji białej i czarnej. Posiadają też dodatkową, istotną zaletę – są łatwe w utrzymaniu w czystości, co wpływa bezpośrednio na higienę użytkowania.

Odwodnienie TECEdrainline
Fot. TECE

Nowoczesne metody produkcji sprawiły, że szkło zyskało na wyjątkowej trwałości. Dzięki procesom hartowania materiał ten zwiększył swoją wytrzymałość mechaniczną, odporność termiczną i stał się bezpieczny w użytkowaniu. Nie dziwi więc, że coraz częściej stosowany jest także do wykończenia podłóg czy jako element odwodnień prysznicowych, takich jak TECEdrainline. Odpływ z rusztem ze szkła harmonijnie integruje się z podłogą, a dzięki solidnej podstawie ze stali nierdzewnej jest przy tym niezwykle wytrzymały na obciążenia. Dużą zaletą jest także łatwość w czyszczeniu oraz możliwość doboru i dopasowania barwy szkła do pozostałych elementów aranżacji łazienki, np. szklanych przycisków spłukujących.
Funkcjonalność w szklanej oprawie


Fot. TECE

Fot. TECE

 

Szkło to wyjątkowo wdzięczny materiał. Przewodzi dźwięk, ciepło, światło. Sprawdza się jako platforma cyfrowej komunikacji – może być nośnikiem informacji, ekranem i klawiaturą w jednym. W dobie rozwoju technologii informatycznych można przewidzieć wzrost skali jego zastosowań. Pewność można mieć także co do tego, że szkło było, jest i będzie materiałem wykorzystywanym w łazienkach.

KontaktPolecane firmyProjektanciDodaj ogłoszenie