Fluffo na targach Home Decor

Fluffo Fabryka Miękkich Ścian to jedna z ciekawszych polskich marek proponująca designerskie rozwiązania do wnętrz. Na poznańskich targach Home Decor firma zaprezentowała swoje produkty poprawiające akustykę wnętrz biur, sal konferencyjnych, domów czy hoteli. 

Marka Fluffo oprócz szeregu produktów wprowadzanych sukcesywnie do kolekcji, zaprezentowała w Poznaniu również nowości, które niedługo znajdą się na rynku. Do prapremier należą między innymi nowy wzór Diamond Edge z kolekcji miękkich paneli ściennych oraz Fluffo Art – akustyczne dzieło sztuki w dużym rozmiarze.

Pierwsza z nich doceniona została przez odbiorców za interesującą kompozycję, kolorystykę oraz wysoką jakość wykonania. Druga z kolei wzbudziła uznanie swoją prostotą, geometrycznymi formami i widocznymi nawiązaniami do kompozycji neoplastycznych. Stworzone przez Joannę Kabalę pięć obiektów w linii skupia się na kolorze i detalu –charakterystyczne ścięte krawędzie podkreślające oryginalny charakter kolekcji. Fluffo Art zostało także dostrzeżone przez specjalistów. Kolekcja była doceniona za swoją dużą, odważną kompozycję i zauważalną współpracę z projektantem. Wspólny efekt starań marki i młodej designerki zaowocował nominacją zestawu paneli do grona finalistów konkursu Top Design, konkursu, którego celem jest promocja doskonałego designu na europejskim poziomie. Kolekcja uznano za ważny krok w rozwoju w marki Fluffo.

 


Home Decor to świetne miejsce, gdzie możemy spotkać się z naszymi klientami. Często właśnie tutaj poznajemy ich osobiście po raz pierwszy. Targi to również czas na konfrontację naszych propozycji z rynkiem. Opinie na temat naszego stoiska są bardzo pozytywne. Ale najważniejszy jest fakt, że design w Polsce to bardzo obiecująca branża. Polscy odbiorcy nie tylko szukają rozwiązań funkcjonalnych, ale coraz więcej wagi przykładają do dobrego projektowania. Zakwalifikowanie się do finału konkursu Top Design, możliwość pokazania kolekcji Flufo Art na wystawie to sygnał, że decyzja o współpracy z profesjonalną projektantką była trafiona. Dlatego już teraz pracujemy nad poszerzeniem oferty o nowe wzory i barwy, które będą dawały jeszcze większe możliwości ciekawej aranżacji wnętrz – komentuje Paweł Sumiński, przedstawiciel firmy Fluffo.

 

Kolekcja Fluffo Art nominowana została w kategorii „Elementy wyposażenia i wykończenia wnętrz”. Pokazana została na wystawie konkursowej Top Design, w dniach 6-9 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Na uwagę zasługuje innowacyjny sposób komponowania nowych paneli. Każdy z 5 obiektów może być obracany o 90° w zakresie 360° i zamieniany ze sobą miejscami, wciąż tworząc spójną całość. Układanie kombinacji ułatwia także prosty system montażu, który umożliwia szybką zamianę miejsc i obracanie obiektów.

Panele Fluffo Art wykonane są z gęstej, otwartokomórkowej pianki poliuretanowej pokrytej strukturą Fluffo, która odpowiada za doskonałe właściwości absorpcji dźwięku. Kolekcja Art spełnia nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także – jak wszystkie produkty Fluffo – pochłania dźwięk, redukuję pogłos i tym samym poprawia akustykę wnętrz. www.fluffo.pl

 

 

O Fluffo:

 

Miękkie panele ścienne Fluffo są produkowane w Polsce. Produkty Fluffo podbiły rynek wnętrzarski jako niesztampowy sposób adaptacji akustyki i ozdobę biur, sal konferencyjnych i mieszkań. Fluffo było wielokrotnie nagradzane m.in. na Międzynarodowych Targach Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build 2015 nagrodą „Diament Designu 2015”.

KontaktPolecane firmyProjektanciDodaj ogłoszenie