Firma Whirlpool Corporation staje się pierwszym producentem urządzeń, który wykorzystuje funkcjonalność Apple Watch

Integracja zapewni producentowi urządzeń rozszerzone możliwości zdalne dla pakietu podłączonych sprzętów

BENTON HARBOR, Mich., 8 stycznia 2018 r. – Firma Whirlpool Corporation przenosi funkcjonalność inteligentnych urządzeń domowych na nowy poziom, dzięki Apple Watch. Na początku 2018 roku zostanie wdrożone udogodnienie pozwalające konsumentom na zdalne komunikowanie się z piekarnikami, pralkami i suszarkami za pośrednictwem tego smartwatcha. Jest to pierwsza współpraca producenta sprzętów AGD z Apple Watch, zakładająca wykorzystanie dostępnych dzięki temu rozwiązań i możliwości.

„Wprowadzanie intuicyjnej technologii i funkcjonalności do kategorii urządzeń, które pomagają wyeliminować problemy związane z wykonywaniem domowych obowiązków jest jednym z naszych głównych celów, ponieważ zależy nam na wprowadzaniu innowacji w zakresie inteligentnego domu” – powiedział Brett Dibkey, wiceprezes marki i strategii Whirlpool Corporation w Ameryce Północnej – „Nasi konsumenci są wymagający i oczekują, że ich urządzenia będą działać mądrzej, a nie w coraz bardziej skomplikowany sposób. Dzięki nowej współpracy z Apple zwiększamy możliwości użytkowników w zakresie interakcji z ich urządzeniami w nowy i wygodny sposób”.

Kompatybilność z Apple Watch zostanie w 2018 roku wprowadzona i połączona z ponad 20 urządzeniami marki Whirlpool.

 

Użytkownicy, za pomocą aplikacji Whirlpool na Apple Watch, będą mieli szansę zdalnie komunikować się ze swoimi sprzętami domowymi na kilka różnych sposobów*:

 

●       Piekarnik: konsumenci będą mogli monitorować obecny status pracy piekarnika, a także kontrolować ustawienia w trakcie trwania całego procesu pieczenia;

 

●       Pralka: oprócz aktualizacji statusu użytkownicy będą mieli szansę kontrolować opcje prania, nawet w trakcie trwania cyklu. Klienci otrzymają możliwość dostosowywania cyklu na bieżąco za pośrednictwem swojego zegarka Apple Watch (niezależnie od tego, czy jest to standardowe pranie, czy pranie jasnych i delikatnych tkanin);

 

●       Suszarka: użytkownicy będą mogli sprawdzić czy cykl już się rozpoczął, a także kontrolować go w trakcie, otrzymując także informację ile czasu pozostało do jego zakończenia.

Współpraca z Apple Watch to kolejny dowód zaangażowania firmy Whirlpool Corporation w innowacyjne rozwiązania. Dzięki rozbudowanej komunikacji zdalnej z urządzeniami gospodarstwa domowego, konsumenci będą mogli personalizować interakcje ze sprzętami AGD i dbać dzięki temu o swoje rodziny mądrzej, szybciej i lepiej.

Aby uzyskać więcej informacji na temat innowacyjnych, skoncentrowanych na trosce produktach firmy i dołączyć do dyskusji, zachęcamy do odwiedzenia strony ces.whirlpool.com i śledzenia #CareSmarter.

*Urządzenie musi być ustawione na możliwość zdalnego połączenia. Wymagana jest także sieć WiFi i aplikacja. Funkcje mogą ulec zmianie. Szczegółowe informacje i oświadczenie o ochronie prywatności można znaleźć na stronie whirlpool.com/connect.

 

 

***

 

O Whirlpool Corporation

O Whirlpool Corporation (NYSE: WHR) to największy z producentów dużego sprzętu AGD na świecie, który w 2016 roku osiągnął sprzedaż roczną w wysokości ok. 21 mld USD, zatrudniał 93 tys. pracowników i posiadał 70 zakładów produkcyjnych i badawczych ośrodków technologicznych. Koncern sprzedaje produkty Whirlpool, KitchenAid, Maytag, Consul, Brastemp, Amana, Bauknecht, Jenn-Air, Indesit i innych dużych marek w prawie każdym kraju na całym świecie. Dodatkowe informacje o firmie można znaleźć na stronie WhirlpoolCorp.com i w social media: Twitter , LinkedIn oraz Facebook.

KontaktPolecane firmyProjektanciDodaj ogłoszenie